Trwa ładowanie...

USA: marynarka porzuca ekrany dotykowe. Powracają do analogów

Czasami zmiany wymagają czyjejś tragedii. 10 marynarzy musiało zginąć, aby amerykanie zdecydowali się odejść od kiepsko działających systemów. W 2017 roku doszło do fatalnego wypadku przez ekran dotykowy.

Share
USA: marynarka porzuca ekrany dotykowe. Powracają do analogów
Źródło: US Navy
d1pnh7w

Okręt amerykańskiej marynarki wojennej U.S.S. John S. McCain pędził przez malezyjskie wody na wschód od Singapuru. Pech chciał, że okręt obrał kurs kolizyjny z liberyjskim tankowcem. A załoga prawdopodobnie nie wiedziała, co robić, tudzież straciła kontrolę.

Doszło do kolizji, w której wyniku życie straciło 10 marynarzy, a kolejnych 58 osób odniosło obrażenia. Po dwóch latach od fatalnego wypadku, US Navy podjęło pierwsze kroki. Zadecydowano o całkowitym porzuceniu ekranów dotykowych z użycia na okrętach.

d1pnh7w

Same awarie nie były jeszcze sednem problemu. Okazało się, że wielu marynarzy nie potrafiło nawet obsługiwać tego sprzętu. W sytuacji kryzysowej, nie było szans na uratowanie okrętu. Po co komu sprzęt, nad którym nie da się zapanować? US Navy właśnie to zrozumiało.

Zobacz też: USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Katastrofa U.S.S. John S. McCain była drugą kolizją z udziałem okrętu wojennego USA na Pacyfiku w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W czerwcu śmierć poniosło siedmiu marynarzy, w efekcie zderzenia niszczyciela USS Fitzgerald z filipińskim kontenerowcem w pobliżu Japonii.

Źródło: TechCrunch

d1pnh7w

Podziel się opinią

Share
d1pnh7w
d1pnh7w
Więcej tematów