ycipk-2p8sct

USA: marynarka porzuca ekrany dotykowe. Powracają do analogów

Czasami zmiany wymagają czyjejś tragedii. 10 marynarzy musiało zginąć, aby amerykanie zdecydowali się odejść od kiepsko działających systemów. W 2017 roku doszło do fatalnego wypadku przez ekran dotykowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
US Navy porzuca ekrany dotykowe na okrętach
US Navy porzuca ekrany dotykowe na okrętach (US Navy)
ycipk-2p8sct

Okręt amerykańskiej marynarki wojennej U.S.S. John S. McCain pędził przez malezyjskie wody na wschód od Singapuru. Pech chciał, że okręt obrał kurs kolizyjny z liberyjskim tankowcem. A załoga prawdopodobnie nie wiedziała, co robić, tudzież straciła kontrolę.

Doszło do kolizji, w której wyniku życie straciło 10 marynarzy, a kolejnych 58 osób odniosło obrażenia. Po dwóch latach od fatalnego wypadku, US Navy podjęło pierwsze kroki. Zadecydowano o całkowitym porzuceniu ekranów dotykowych z użycia na okrętach.

Same awarie nie były jeszcze sednem problemu. Okazało się, że wielu marynarzy nie potrafiło nawet obsługiwać tego sprzętu. W sytuacji kryzysowej, nie było szans na uratowanie okrętu. Po co komu sprzęt, nad którym nie da się zapanować? US Navy właśnie to zrozumiało.

ycipk-2p8sct

Zobacz też: USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Katastrofa U.S.S. John S. McCain była drugą kolizją z udziałem okrętu wojennego USA na Pacyfiku w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W czerwcu śmierć poniosło siedmiu marynarzy, w efekcie zderzenia niszczyciela USS Fitzgerald z filipińskim kontenerowcem w pobliżu Japonii.

ycipk-2p8sct

Zobacz też: MiG-29 Paula Allena na sprzedaż. Kup sobie myśliwiec odrzutowy

Źródło: TechCrunch

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2p8sct

ycipk-2p8sct
ycipk-2p8sct