Kto wygrał wybory prezydenckie? Google nie ma wątpliwości

Kto wygrał wybory prezydenckie? Google nie ma wątpliwości
Źródło zdjęć: © Googe Trends

13.07.2020 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto wygrał wybory prezydenckie 2020? Na oficjalne wyniki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, chociaż kolejne wyniki sondażowe i cząstkowe pokazują przewagę prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak jest miejsce, gdzie wygrał Rafał Trzaskowski.

Google Trends zebrał dane, na temat zainteresowania poszczególnymi kandydatami drugiej tury wyborów prezydenckich. Należy na wstępie zaznaczyć, że dane te nie muszą w żaden sposób pokrywać się z wynikami głosowania. Jednak wyraźnie pokazują, który kandydat wzbudził większe zainteresowanie wśród internautów i czego chcieli dowiedzieć się na jego temat Polacy.

W Google bezsprzecznie wygrał Rafał Trzaskowski wynikiem 59 proc., co pokazuje m.in. mapa najczęściej wyszukiwany kandydat według regionu. Co interesowało internautów? Przede wszystkim debata oraz wystąpienia prezydenta Warszawy w poszczególnych miastach.

Obraz
© Google Trends

Oczywiście nie zabrakło również akcentów humorystycznych, ponieważ memy na temat obu kandydatów na prezydenta były jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł przed wyborami 2020. Google zaobserwował również, że obok haseł związanych z kampanią Andrzeja Dudy, użytkownicy coraz częściej szukali informacji na temat Kingi Dudy - córki prezydenta.

Ma to prawdopodobnie związek z jej wystąpieniem po ogłoszeniu sondażowych wyników, które wzbudziło dużo pozytywnych emocji. Oczywiście poza nazwiskami kandydatów, jest jeden temat, który użytkowników internetu interesuje najbardziej - kiedy ostateczne wyniki wyborów?

Na te na razie musimy jednak poczekać, ponieważ wciąż są liczone głosy z zagranicy oraz kilku okręgów w Polsce. W poniedziałek (13 lipca) o godz. 8.00 PKW podało cząstkowe wyniki, które pokazują, że przewaga Andrzeja Dudy wzrosła względem Rafała Trzaskowskiego. Na pełne wyniki możemy czekać najpóźniej do jutra.

Nie zmienia to faktu, że wybory prezydenckie 2020 pokazały, że Polska jest wyraźnie podzielona, czego już nie widać w danych zebranych przez Google. Aby być na bieżąco z wynikami wyborów 2020, śledźcie Wiadomości WP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)