Trwa ładowanie...
d194riy

Tysiące małych żółwi wypuszczonych do morza na Bali

Ponad 10 tys. małych żółwi zostało wypuszczonych do morza u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Bali. Jest to element prób zwiększenia populacji wrażliwego gatunku i promowania ochrony środowiska – donosi The Guardian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żółwie wypuszczane przez aktywistów WWF w Turcji. (zdjęcie ilustracyjne)
Żółwie wypuszczane przez aktywistów WWF w Turcji. (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)
d194riy

W piątek na wyspie Bali ludzie nieśli ze sobą skrzynie pełne dziesiątek małych, kilkucentymetrowych żółwi, zmierzając na plażę Gianyar i zachęcając miejscową ludność oraz wolontariuszy do ustawiania się na piasku i wspólnego wypuszczania tych zwierząt.

Żółwie Olive Ridley są jednymi z najliczniejszych żółwi morskich, ale nadal uważane są za zagrożone, ponieważ jest niewiele miejsc, w których mogą się gnieździć. Ich dorosłe osobniki ważą zazwyczaj 34-50 kg i osiągają długość 60-70 cm.

Czytaj też: Śmiertelne odzwierzęce choroby rozwijają się, kiedy przyroda jest zniszczona – badanie

Ochrona zwierząt

Jak tłumaczył dla Guardiana jeden z wolontariuszy pracujących nad akcją, Flavianus Erwin Putranto, programy mające na celu ochronę tych zwierząt okazują się skuteczne.

d194riy

– Jesteśmy w stanie je zebrać i uratować. Miejmy nadzieję, że uda nam się doprowadzić do wylęgu większej ilości żółwi i wypuścimy je do oceanu – stwierdził.

Populacje gatunków żółwi morskich zmniejszyły się w ostatnich latach z powodu polowań, utraty plażowych miejsc gniazdowania, nadmiernych zbiorów ich jaj i przypadkowym łapaniem je w narzędzia połowowe.

W ostatnią środę władze Bali wypuściły 25 większych żółwi do morza, po tym jak w zeszłym miesiącu odebrały je nielegalnym handlarzom. Szef Centrum Zasobów Naturalnych i Ochrony Przyrody na Bali, Agus Budi Santoso, zalecił także stworzenie "zielonej strefy" wyznaczonych plaż dla tych zwierząt, aby mogły one bezpiecznie, z daleka od hoteli składać jaja.

Czytaj też: Naukowcy odkryli nietypowe zachowanie u zwierząt. Mówią o ich "szóstym zmyśle"

d194riy

Podziel się opinią

Share
d194riy
d194riy
Więcej tematów