TVP i Netflix rozpoczną współpracę? Trwają negocjacje dotyczące umów

TVP i Netflix rozpoczną współpracę? Trwają negocjacje dotyczące umów

TVP i Netflix rozpoczną współpracę? Trwają negocjacje dotyczące umów
Źródło zdjęć: © iStock.com
30.05.2019 15:05

Telewizja Polska planuje rozpocząć współpracę z platformą Netflix. Trwają negocjacje dotyczące konkretnych warunków, w tym listy filmów, jakie miałyby się pojawić na Netflixie. Nie wykluczone jest również nawiązanie współpracy przy nowym serialu.

Być może już niebawem na Netflixie zobaczymy więcej polskich produkcji, bo jak donoszą media - Telewizja Polska prowadzi rozmowy z Netflixem. Na tę chwilę trwają rozmowy na temat tego, czy i ile produkcji TVP mogłoby znaleźć się na Netflixie. Poza rozszerzeniem liczby polskich filmów i seriali na platformie, możliwa będzie również współpraca pry nowym serialu.

Polskie filmy na Netflixie

Jak wynika z informacji, rozmowy pomiędzy TVP a Netflixem są dosyć zaawansowane. Co ciekawe TVP nie udostępnia innym serwisom VOD swoich produkcji, dlatego chęć współpracy z Netflixem może nieco zaskakiwać. "Dziennik Gazeta Prawna" donosi również, że możliwa będzie współpraca obu firm przy ekranizacji powieści "Erynie" Marka Krajewskiego w formie serialu.

Jak na razie Netflix współpracuje już z Next Film, dzięki czemu na platformie możemy oglądać niektóre polskie filmy i seriale. Filmy "Drogówka", "Disco Polo" czy "Bogowie" są dostępne dla polskich użytkowników Netfliksa od marca, a do nich mają dołączyć następne. Jak do tej pory ukazał się także jeden polski seria produkcji Netflix - "1983". Przypominamy również, że trwają prace nad ekranizacją powieści Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)