Trwały telefon do warsztatu i nie tylko. Przetrwa w pyle i wilgoci

Trwały telefon do warsztatu i nie tylko. Przetrwa w pyle i wilgoci

Trwały telefon do warsztatu i nie tylko. Przetrwa w pyle i wilgoci
Źródło zdjęć: © Fotolia
19.02.2019 12:06, aktualizacja: 20.02.2019 09:40

Telefony zadaniowe umożliwiają dzwonienie, wysyłanie SMS-ów i korzystanie z internetu w trudnych warunkach. Małe urządzenia nie zawiodą, nawet jeśli wpadną do wody lub wypadną z dłoni, kiedy będziecie na szczycie drabiny.

Telefon do pracy w trudnych warunkach

Warsztat i budowa to miejsca, w których zwykły telefon może odmówić współpracy. Dzieje się tak przez podwyższoną wilgotność i wszechobecny pył, który wnika w najmniejsze zakamarki urządzenia i może spowodować jego awarię. Istnieją jednak odporne telefony, które nie zawiodą nawet w takich warunkach – mowa tu o modelach dla osób, które ponad modę cenią wytrzymałość i odporność, a także właściwy stosunek jakości do ceny.

Trwałe telefony to znane i cenione urządzenia. Od kilku już lat ich cena utrzymuje się na równym, atrakcyjnym poziomie, a jakość stale wzrasta. Trwały telefon to wydatek rzędu 150 do 300 zł, a wiele wytrzymałych modeli z dużym, dotykowym wyświetlaczem i dostępem do internetu mieści się w kategorii cenowej smartfonów do 100 euro.

Telefony odporne na wilgoć i pył

Współczesne telefony nie są urządzeniami, na których funkcjonalność jest w stanie wpłynąć zwykły kurz, ale ich wytrzymałość ma swoje granice, zwłaszcza w nietypowym otoczeniu. Pracujesz na rusztowaniu lub naprawiasz coś w terenie, a telefon dzwoni? Nie każdy ma możliwość starannie umyć ręce przed odebraniem połączenia lub zdjąć rękawice robocze. W takich warunkach potrzebny jest praktyczny i wytrzymały telefon. Wiele zwykłych urządzeń przestaje działać nawet po kilku tygodniach pracy w trudnych warunkach, dlatego warto rozważyć wybór telefonu odpornego na wodę i pył potwierdzoną certyfikatem IP68.

Dane i funkcjonalność telefonu chronią wzmocnienia ze stali, wejścia na ładowarkę oraz mini-jack zamknięte szczelnymi zaślepkami. Tylna zaś część urządzenia przytwierdzona jest śrubami, zamiast plastikowych wypustek, które szybko się psują. Te zabezpieczenia gwarantują niezawodność urządzeń.

Wyrazisty styl to nie wszystko – trwałe telefony

Na uwagę zasługuje też oryginalne wzornictwo wytrzymałych telefonów, które nieprzypadkowo ma charakterystyczny, rozpoznawalny styl. Profilowane boki, wstawki antypoślizgowe i przyciski odpowiedniej wielkości z wyraźnymi cyframi służą szybkiemu i prostemu odbieraniu połączeń np. w rękawicach ochronnych. Telefon nie wypadnie z mocno zabrudzonych rąk i skorzystamy z niego także np. na mrozie.

Obraz
© Shutterstock.com

Telefon, który nie rozlatuje się w najmniej oczekiwanym momencie

Kolejny z problemów, które wskazują użytkownicy telefonów np. na budowie, to konieczność częstego ładowania. Jeśli pracujesz w terenie, potrzebujesz stale być w kontakcie z innymi współpracownikami i nie masz możliwości "podładować" telefon w ciągu dnia. Przyda ci się zatem telefon z mocną baterią.

Jeśli smartfon z dużym wyświetlaczem nie jest wam niezbędny, a telefon służy według was tylko do dzwonienia, postawcie na model analogowy ze wzmocniona baterią, która w niektórych modelach ma pojemność nawet 1800 mAh. W praktyce oznacza to nawet tydzień pracy w trybie czuwania lub nawet do 7 godzin ciągłego połączenia. Jeśli więc czeka was cały dzień pracy i co najmniej kilkadziesiąt połączeń, powiadomień czy nawet potrzeba zrobienia kilku zdjęć – wytrzymały telefon nie "padnie" przed końcem pracy.

Obraz
© Materiały prasowe | DeWalt

Trwały telefon także w wersji smart

Potrzebujesz czegoś więcej? Bogatszy zakres funkcji oraz funkcjonalność zbliżoną, a nawet równą nowoczesnym smartfonom, oferują ich odporniejsze wersje. Wytrzymałe smartfony pracują wydajnie wiele godzin (w niektórych przypadkach urządzenie jest zasilane przez akumulator 5000 mAh), mają antypoślizgową obudowę o poręcznym kształcie, są wodo- i pyłoszczelne, 4-rdzeniowy procesor zapewnia płynną pracę, a do tego niestraszne im upadki. W takim smartfonie ekran jest wzmacniany na kilka sposobów, a do tego tanio możesz dokupić osłonę w formie folii ochronnej dedykowanej do konkretnych modeli. Kolejna zaleta to oryginalny, nowoczesny dizajn, który po godzinach świetnie wpisze się w styl nowoczesnego mężczyzny.

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)