Top 5 - najlepsze kuchnie elektryczne do 1500 złotych

Top 5 - najlepsze kuchnie elektryczne do 1500 złotych

Top 5 - najlepsze kuchnie elektryczne do 1500 złotych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2013 14:43

W większości dziś budowanych domów nie prowadzi się instalacji gazowych, a w wielu istniejących nigdy jej nie doprowadzono. Gotowanie i pieczenie jest więc możliwe tylko przy użyciu urządzeń zasilanych prądem.

Poza płytami i piekarnikami do zabudowy - kosztownymi i wymagającymi specjalnie przystosowanych mebli - mamy do wyboru kuchnie wolnostojące. Występują one w dwóch wariantach: jako gazowo-elektryczne (palniki zasilane gazem a piekarnik prądem) lub w pełni elektryczne. Kuchnie elektryczne z ekonomicznego segmentu nie są zwykle tak bogato wyposażone, jak sprzęty do zabudowy - piekarniki mają mniejszą liczbę funkcji, nie wszystkie płyty miewają pola szybkogrzejne czy poszerzane. Nie znaczy to jednak, że nie da się wybrać urządzeń o niezłych parametrach w przyzwoitej cenie. Prezentujemy pięć modeli kuchni w cenie do 150. złotych, które wyróżnia wysoka klasa energetyczna i niezły wybór funkcji. Wszystkie wyposażone są w poszerzane pola, niektóre też typu HiLight, czyli szybko nagrzewające się. Wszystkie modele w rankingu mają piekarnik z termoobiegiem i grillem. Różnią się dodatkowymi funkcjami.

5. Electrolux EKC601503X:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kuchni Electrolux miejsce w rankingu zapewniła nie tylko wysoka klasa energetyczna A, która gwarantuje niskie zużycie energii podczas gotowania. Przede wszystkim model ten wyposażony jest w płytę ceramiczną, której jedno pole jest poszerzane (pozostałe trzy mają stałe rozmiary powierzchni grzewczych). Piekarnik jest niestety sterowany mechanicznie. Nie byłyby to, biorąc pod uwagę cenę urządzenia, argumenty wystarczające do „zasiedlenia”. rankingu, gdyby nie dodatkowe funkcje. Piekarnik wyposażony jest w 8 funkcji, wśród nich zaś są dwie, które nie zawsze dostępne są w kuchenkach do zabudowy w niewygórowanych cenach. Pierwszą jest funkcja rozmrażania, natomiast druga przyda się amatorom pizzy - jest nią pieczenie na chrupko.

4. Mastercook KC 2479 X Future

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie Mastercook może pochwalić się dość zaawansowanymi rozwiązaniami. Po pierwsze, poza jednym polem poszerzanym jest też jedno typu "brytfanka", na którym można gotować w naczyniach większych i o innych kształtach niż mają standardowe garnki. Dodatkowo, wszystkie pola grzejne są typu HiLight, czyli szybko się nagrzewają. Płyta ma też wskaźnik ciepła resztkowego, który pozwala wykorzystać bezwładność cieplną - na przykład wykorzystać stygnące pole do utrzymania temperatury potrawy do czasu, gdy zostanie ona podana. Ośmiofunkcyjny piekarnik sterowany jest elektronicznie i wyposażony w grill oraz termoobieg. Parametry pracy kuchni można śledzić na wyświetlaczu elektronicznym.

3. Amica 51CE3.413RTaLX

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kuchnia Amica wyposażona jest bardzo podobnie, jak urządzenie z miejsca czwartego. Mamy więc nowoczesne, szybkogrzejne pola o zmiennej powierzchni grzania, wskaźnik ciepła resztkowego, a także elektronicznie sterowany piekarnik. Miejsce na podium kuchnia Amica zawdzięcza przede wszystkim dodatkowym funkcjom - piekarnik umożliwia rozmrażanie produktów i przyrządzanie pizzy na chrupko. System prowadnic pozwala piec jednocześnie kilka produktów wielopoziomowo. Kuchnia wyposażona jest także w timer i sygnalizację końca pieczenia oraz wyświetlacz elektroniczny.

2. AEG 47035VD-WN

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na pokładzie kuchni AEG znajdziemy wszystkie elementy wyposażenia i funkcje dostępne u poprzedników, ale też sporo więcej. Urządzenie umożliwia odprowadzanie oparów z piekarnika wprost do okapu - z kuchenki, poprzez otwór w płycie, poprowadzona jest rura. Ta funkcja jest idealna, gdy nie chcemy by zapachy pieczeni roznosiły się po całym domu, na przykład gdy mamy kuchnię połączoną z pokojem dziennym. 9-funkcyjny piekarnik wyposażony jest w dwupoziomowe, teleskopowe prowadnice, opuszczany grill i elektroniczną kontrolę temperatury. Na wyświetlaczu, poza aktualną godziną znajdziemy informację o czasie pracy urządzenia. Drzwiczki piekarnika przed zabrudzeniem chroni powłoka Antifinger Print.

1. Electrolux EKC54500OW

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kuchnia Electrolux nie ma regulowanej powierzchni pól grzejnych, a do tego użyty piekarnik ma zaledwie 6-funkcji - jednak jako jedyna spośród wybranej piątki ma klasę energetyczną A+, co oznacza, że jest o około 2. procent bardziej ekonomiczna w zużyciu energii. Dodatkową jej zaletą jest możliwość podłączenia do zwykłej instalacji elektrycznej - jest bowiem zasilana napięciem 230 V (pozostałe kuchnie wymagają podpięcia do instalacji trójfazowej, tzw. siły). Te dwa argumenty są decydujące, ale urządzenia ma też inne zalety - elektroniczny programator, wyświetlacz i wskaźnik ciepła resztkowego pól płyty grzewczej.

Podsumowanie:

Obraz
© (fot. WP.PL)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)