Trwa ładowanie...
d2vda7m

Titanic będzie miał swojego następcę. Titanic II pojawi się w 2022

Titanic, oprócz słynnej katastrofy, znany jest również z filmu Jamesa Camerona i niesamowicie łzawej piosenki Celine Dion. Historia lubi się powtarzać, więc drugą wersję (statku, nie filmu) zobaczymy już wkrótce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Titanic II pojawi się w 2022
Titanic II pojawi się w 2022 (Youtube.com)
d2vda7m

Brzmi to jak materiał na komedię, ale taka jest prawda – powstaje Titanic II, a o sprawie informuje CNN. Za projektem stoi australijski biznesmen i polityk Clive Palmer, który po raz pierwszy przedstawił swój pomysł publicznie w 2012 roku. Jednak po trzech latach rozmów z Chińskim rządem na temat finansowania projekt został wstrzymany aż do teraz.

Titanic II ma być wierną kopią statku, który wypłynął na swój dziewiczy i jedyny rejs w 1912 roku. Oczywiście zostanie wyposażony w elektronikę i sprzęty nawigacyjne godne współczesnych okrętów oraz dodatkowe szalupy ratunkowe. Będzie można kupić bilety na pierwszą, drugą i trzecią klasę, a dziesięciopiętrowy statek pomieści 2435 pasażerów w 835 kajutach.

Dziewiczy rejs odbędzie się na trasie Dubaj-Nowy Jork prawdopodobnie w 2022 roku. Później jednak ma podróżować po trasie oryginalnego okrętu, czyli między Southampton a Nowym Jorkiem. Katastrofa pierwszego Titanica pochłonęła życie ponad 1500 osób.

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów