Titanic będzie miał swojego następcę. Titanic II pojawi się w 2022

Titanic będzie miał swojego następcę. Titanic II pojawi się w 2022
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Grzegorz Burtan

24.10.2018 09:01, aktual.: 24.10.2018 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Titanic, oprócz słynnej katastrofy, znany jest również z filmu Jamesa Camerona i niesamowicie łzawej piosenki Celine Dion. Historia lubi się powtarzać, więc drugą wersję (statku, nie filmu) zobaczymy już wkrótce.

Brzmi to jak materiał na komedię, ale taka jest prawda – powstaje Titanic II, a o sprawie informuje CNN. Za projektem stoi australijski biznesmen i polityk Clive Palmer, który po raz pierwszy przedstawił swój pomysł publicznie w 2012 roku. Jednak po trzech latach rozmów z Chińskim rządem na temat finansowania projekt został wstrzymany aż do teraz.

Titanic II ma być wierną kopią statku, który wypłynął na swój dziewiczy i jedyny rejs w 1912 roku. Oczywiście zostanie wyposażony w elektronikę i sprzęty nawigacyjne godne współczesnych okrętów oraz dodatkowe szalupy ratunkowe. Będzie można kupić bilety na pierwszą, drugą i trzecią klasę, a dziesięciopiętrowy statek pomieści 2435 pasażerów w 835 kajutach.

Dziewiczy rejs odbędzie się na trasie Dubaj-Nowy Jork prawdopodobnie w 2022 roku. Później jednak ma podróżować po trasie oryginalnego okrętu, czyli między Southampton a Nowym Jorkiem. Katastrofa pierwszego Titanica pochłonęła życie ponad 1500 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)