Thomas Cook ogłosił upadłość. Korzystają na tym Ryanair i easyJet

Thomas Cook ogłosił upadłość. Korzystają na tym Ryanair i easyJet

Thomas Cook ogłosił upadłość. Korzystają na tym Ryanair i easyJet
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
Karolina Modzelewska
26.09.2019 13:27

Upadek najstarszego na świecie biura podróży, do którego należy m.in. Neckermann, może ucieszyć innych przewoźników. Wielu z nich już teraz podniosło ceny swoich biletów i liczy na szybszy rozwój.

Thomas Cook zbankrutował, a wielu z jego klientów pozostało bez pomocy w różnych miejscach na świecie. Wniosek o upadłość złożył również Neckermann Polska, będący jego częścią.

Cała sytuacja wzbudziła panikę na rynku usług turystycznych, ale niektórzy traktują kłopoty Thomas'a Cook'a jako swoją szansę. Na stracie innych można nieźle zarobić, czego przykładem są rosnące ceny biletów lotniczych.

Thomas Cook: upadek biura szansą dla innych

Według informacji opublikowanych w "Rzeczpospolitej" ceny biletów podnieśli już Ryanair i easyJet. Korzyści odnotowały również takie linie jak British Airways i Virgin Atlantic.

Brytyjski rząd i agencja ruchu lotniczego CAA wynajęła wszystkie ich samoloty, aby sprowadzić do kraju osoby korzystające z usług biura podróży Thomas Cook.

Kryzys najstarszego na świecie może okazać się korzystny także w przypadku polskich linii czarterowych np. Enter Air. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania na dodatkowe loty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)