Tesla Cybertruck nie dla Europejczyków? Niemcy wskazują, że zabrania tego prawo UE

Tesla Cybertruck nie dla Europejczyków? Niemcy wskazują, że zabrania tego prawo UE
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

19.12.2019 09:28, aktual.: 20.12.2019 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzysz o Tesli Cybertruck, drogi członku Unii Europejskiej? Wygląda na to, że możesz zapomnieć o tym aucie. Zdaniem ekspertów nie spełnia ono odpowiednich standardów.

Jak podaje portal moto.rp.pl, Tesla Cybertruck nie będzie mogła jeździć po ulicach państw członkowskich Unii Europejskiej. Takie informacje podaje Stefana Tellera z SGS-TÜV, wiodącej firmy w zakresie testowania, audytu i weryfikacji.

Tesla Cybertruck nie pojawi się w krajach UE - eksperci nie mają wątpliwości

Cybertruck Elona Muska pozostanie w sferze marzeń. Nie zobaczymy go w Europie, ponieważ kształt samochodu nie odpowiada europejskim standardom. Informacje podano w niemieckiej gazecie motoryzacyjnej "Automobilwoche". Wynika z niej, że nie ma najmniejszych szans, na wprowadzenie Cybertrucka na europejskie drogi.

Jak pisze Stefan Teller, wedle portalu wgospodarce.pl: Nie chodzi tu o detale, takie jak lusterka, czy oświetlenie, choć te także budzą zastrzeżenia. Największym problemem jest wysokowytrzymała stal z której wykonano wszystkie elementy poszycia. Ten materiał w połączeniu z wszechobecnymi, ostrymi krawędziami, może stanowić ogromne zagrożenie w przypadku zderzenia z innym autem czy — tym bardziej — potrącenia pieszego. Koncepcja Tesli jest sprzeczna ze wspólną europejską filozofią bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)