Tesla Cybertruck nie dla Europejczyków? Niemcy wskazują, że zabrania tego prawo UE

Tesla Cybertruck nie dla Europejczyków? Niemcy wskazują, że zabrania tego prawo UE

Tesla Cybertruck nie dla Europejczyków? Niemcy wskazują, że zabrania tego prawo UE
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
19.12.2019 09:28, aktualizacja: 20.12.2019 12:51

Marzysz o Tesli Cybertruck, drogi członku Unii Europejskiej? Wygląda na to, że możesz zapomnieć o tym aucie. Zdaniem ekspertów nie spełnia ono odpowiednich standardów.

Jak podaje portal moto.rp.pl, Tesla Cybertruck nie będzie mogła jeździć po ulicach państw członkowskich Unii Europejskiej. Takie informacje podaje Stefana Tellera z SGS-TÜV, wiodącej firmy w zakresie testowania, audytu i weryfikacji.

Tesla Cybertruck nie pojawi się w krajach UE - eksperci nie mają wątpliwości

Cybertruck Elona Muska pozostanie w sferze marzeń. Nie zobaczymy go w Europie, ponieważ kształt samochodu nie odpowiada europejskim standardom. Informacje podano w niemieckiej gazecie motoryzacyjnej "Automobilwoche". Wynika z niej, że nie ma najmniejszych szans, na wprowadzenie Cybertrucka na europejskie drogi.

Jak pisze Stefan Teller, wedle portalu wgospodarce.pl: Nie chodzi tu o detale, takie jak lusterka, czy oświetlenie, choć te także budzą zastrzeżenia. Największym problemem jest wysokowytrzymała stal z której wykonano wszystkie elementy poszycia. Ten materiał w połączeniu z wszechobecnymi, ostrymi krawędziami, może stanowić ogromne zagrożenie w przypadku zderzenia z innym autem czy — tym bardziej — potrącenia pieszego. Koncepcja Tesli jest sprzeczna ze wspólną europejską filozofią bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)