Telsa Cybertruck dostarczy elektryczność do małych domów. Elon Musk potwierdza

Jedna z koncepcji Tesla Cybertruck
Jedna z koncepcji Tesla Cybertruck
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska

12.03.2021 12:33

Elon Musk od dawna przedstawiał swój innowacyjny projekt, czyli Cybertruck, jako coś spektakularnego. Zapowiedział, że zasięg pojazdu na jednym ładowaniu wyniesie ponad 800 kilometrów, a uciąg holowniczy około 6000 kilogramów. Teraz miliarder potwierdził, że Cybertruck dostarczy też energię elektryczną do kamperów i niewielkich domków.

Dzięki swoimi parametrom Telsa Cybertruck może poradzić sobie w niemal każdej, nawet ekstremalnej sytuacji. Jak zaznacza portal electrec.co, sprawdzi się nawet w przypadku holowania różnego rodzaju przyczep i kamperów, a co najważniejsze, będzie temu towarzyszyć zerowa emisja spalin.

Cybertruck z ciekawymi funkcjami

Okazuje się, że Cybertrucka można też wykorzystać do zasilania w energię elektryczną. Elon Musk potwierdził to na Twitterze. W sieci pojawił się również render przedstawiający pickupa z własną przyczepą kempingową. Nie wiadomo jeszcze, czy Tesla faktycznie zdecyduje się na tworzenie przyczep kempingowych, które będą dedykowane futurystycznemu pickupowi, ale cały projekt wygląda niezwykle obiecująco.

Cybertruck najprawdopodobniej trafi do produkcji pod koniec 2021 roku, jednak Tesla nie wyklucza opóźnień, które sprawią, że rozpocznie się ona dopiero w 2022 roku. Premiera pojazdu odbyła się w listopadzie 2019 roku i od tego momentu fani motoryzacji z całego świata bacznie śledzą dalsze losy elektrycznego pickupa od Elona Muska. W marcu 2020 roku Tesla informowała, że liczba zamówień na pojazd osiągnęła poziom 500 tys. sztuk.

Cybertruck budzi obiekcje licznych agencji bezpieczeństwa, które zwracają uwagę na brak lusterek w pickupie oraz kształt jego nadwozia. Dlatego ostateczna wersja pojazdu może znacznie różnić się pod względem wizualnym i technicznym od prezentowanych prototypów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)