Technologie, które zniszczyły nasze życie

Technologie, które zniszczyły nasze życie07.05.2010 12:33
Technologie, które zniszczyły nasze życie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Rozwój technologii bez wątpienia zmienił nasze życie, ale czy była to zmiana w żaden sposób nieopłacona rezygnacją z pewnych elementów życia. Postanowiliśmy się zastanowić, co zabrały nam wynalazki współczesnego świata. W ten sposób wybraliśmy 10 technologii, które nieodwracalnie zmieniły pewne aspekty naszego życia na gorsze

Okazuje się, że wszystkie kluczowe dla rozwoju ludzkości wynalazki sprawiają, że coś zatracamy. Zatrzymajmy się więc na chwilę i rozejrzyjmy wokół. Gdzie się podziały dzieci grające w piłkę lub "w gumę". Gdzie akrobatyczne wyczyny na trzepaku, które były kiedyś nieodłącznym elementem rozrywki po skończonych lekcjach w szkole. Mam nieodparte wrażenie, że dzieci nieustannie przenoszą swoje zabawy z podwórkowego boiska na wirtualną murawę w grach komputerowych.

288764463321266323
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Powyższa sytuacja to tylko przykład zmian, które spowodowane są rozwojem nowoczesnych technologii. Życie dorosłych też nie jest już takie samo jak kiedyś. Czy nie macie czasami uczucia, że nasze wnuki kiedyś zadadzą nam pytanie "Dziadku, a jak ludzie kiedyś żyli bez hologramów, sieci lub wszczepionych chipów?" Przejrzyj naszą galerię technologii, które zniszczyły nasze życie, a jeśli Twoje życie stało się uboższe, a my nie uwzględniliśmy powodu tej zmiany, nie obawiaj się trochę ponarzekać lub, jak kto woli, powspominać jak było kiedyś.

WP / Grzegorz Barnik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)