Szerokopasmowy Internet dla każdego... w Finlandii

Szerokopasmowy Internet dla każdego... w Finlandii

Szerokopasmowy Internet dla każdego... w Finlandii
15.10.2009 15:00, aktualizacja: 15.10.2009 16:05

Prawo do jednomegabitowego dostępu do Internetu będzie mieć każdy mieszkaniec Finlandii. Według tamtejszego Ministerstwa Transportu i Komunikacji nowa regulacja wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku

Wygląda na to, że od lipca przyszłego roku ponad 5 milionów mieszkańców Finlandii nie będzie musiało się martwić się o dostęp do Sieci. Dzięki decyzji swojego rządu będą mieć prawo do korzystania z Internetu z prędkością 1 Mb/s.

Obraz

Docelowa prędkość gwarantowanego dostępu do Internetu to 100 megabitów. Informacja o planach wprowadzenia prawa gwarantującego każdemu Finowi dostęp od Internetu z tą prędkością pojawiła się ponad rok temu, jednak ich realizacja potrwa do 2015 r. Do tego czasu obowiązywać będzie pośrednie rozwiązanie z prędkością jednego megabita.

Finlandia jest jednym z pierwszych krajów na świecie, który gwarantuje mieszkańcom prawo do szerokopasmowego Internetu. Wcześniej na umieszczenie zapisu w Konstytucji, że dostęp do Internetu jest podstawowym prawem człowieka, zdecydowała się Francja.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)