Sylwester po polsku: w kapciach i przed komputerem

Sylwester po polsku: w kapciach i przed komputerem
Źródło zdjęć: © © Sundikova - Fotolia.com

31.12.2013 10:44, aktual.: 31.12.2013 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polacy wolą zmuszać się do zabawy niż spędzać noworoczny wieczór na portalach społecznościowych

_ - Mimo, że media społecznościowe pochłaniają wiele naszego czasu, tak ważne kulturowo wydarzenia, jak Nowy Rok nadal wolimy celebrować w świecie rzeczywistym, z ludźmi dla nas bliskimi. Bez względu na zaawansowanie technologiczne i mody, ciężko będzie przekonać Polaków, żeby te nawyki kulturowe zmienili. Ta presja społeczna (ze strony rodziny i najbliższych) może być tak duża, że młodym ludziom wręcz nie wypada głośno powiedzieć, że w tak szczególnym dniu będą bawili się na Facebooku _ - mówi Wojciech Borowski, CEO McCann Worldgroup.

Każdego roku setki ludzi deklaruje, że czują się rozczarowani tym, że ich marzenia dotyczące idealnej nocy sylwestrowej nie zrealizowały się. I co roku obiecują sobie, że w tym roku nie ruszą się z domu. McCann Worldgroup postanowiła zapytać Polaków, czy rzeczywiście zamiast wątpliwej jakości prywatki, czy zabawy masowej, wybraliby spędzenie ostatniej nocy w roku wyłącznie ze znajomymi z sieci?

Jak wynika z badania przeprowadzonego w drugiej połowie grudnia, 2. proc. Polaków uważa, że Sylwestra lepiej spędzić w domu na portalach społecznościowych (np. Facebook)
niż zmuszać się do zabawy. Dla większości jednak (47 proc.) jest to nie do pomyślenia. Co ciekawe, najwięcej osób z tych, które preferują wirtualnego Sylwestra, to ludzie powyżej 65 roku życia (26 proc.).
_ - Zauważyliśmy też, że aż 73 proc. najmłodszych respondentów (18-24 lata), którzy przez cały rok spędzali większość swojego wolnego czasu w internecie, deklaruje, że Sylwestra woli poświęcić zabawie w świecie rzeczywistym. Pytanie - czy wynika to z przesytu mediami społecznościowymi, czy z chęci sprostania oczekiwaniom rodziny i przyjaciół, by bawić się w ściśle określony sposób - _ zastanawia się Wojciech Borowski.

Co natomiast mają zrobić ci, którzy nie mają pomysłu na spędzenie samotnej nocy sylwestrowej ani na portalach społecznościowych, ani poza domem? Im zawsze pozostaje transmitowane przez YouTube noworoczne odliczanie z Times Square. Albo - tradycyjnie - wieczór spędzony w towarzystwie ulubionego kanału telewizyjnego.

_ Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie McCann Worldgroup na reprezentatywnej próbie Polaków (n=1066, błąd oszacowania = 3%) 18 grudnia 2013 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (387)