Sylwester 2019. Łódź rezygnuje z fajerwerków. Stawia na coś znacznie bardziej efektownego

Sylwester 2019. Łódź rezygnuje z fajerwerków. Stawia na coś znacznie bardziej efektownego30.12.2019 16:07
Sylwester 2019. Łódź rezygnuje z fajerwerków. Stawia na coś znacznie bardziej efektownego
Źródło zdjęć: © East News | East News

"Pierwszy taki sylwester w Europie" - chwali się miasto Łódź. W sylwestra szykowany jest specjalny pokaz z udziałem aż 300 dronów.

Dwa lata temu na łamach WP Tech apelowałem - zrezygnujmy z przestarzałych fajerwerków, postawmy na widowiskowe drony. Łódź będzie pierwszym polskim miastem, w którym taki pokaz w noc sylwestrową się odbędzie. Ba, to "pierwszy taki pokaz w Europie, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy" - chwali się urząd miasta na swojej stronie internetowej.

Na niebie nad Manufakturą dzięki setkom oświetlonych dronów łodzianie podziwiać będą niezwykłe świetlne show. Wszystko to będzie możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Wykorzystany system oparty na zdalnym sterowaniu i możliwości programowania dedykowanych figur wykonywanych przez eskadrę dronów

Urząd Miasta Łodzi

Jak pisze "Dziennik Łódzki", w akcji udział weźmie 300 dronów. Będą podświetlone diodami LED, co pozwoli stworzyć "wręcz baletowy pokaz".

Zobacz też: Co się stanie, gdy petarda wybuchnie w dłoni? Sprawdzamy

– Obserwujemy pogodę i wszystko wskazuje, że pokaz odbędzie się bez przeszkód. Szykujemy dla łodzian wyjątkowe widowisko, jakiego w Polsce jeszcze nie oglądano. Zdecydowanie warto przyjść w sylwestrową noc do Manufaktury – zachęca Robert Fintak, jeden z organizatorów pokazu.

Zaletą będzie nie tylko niespotykane show, ale też fakt, że drony zastąpią fajerwerki.

- Niech Łódź będzie wzorem miasta, które potrafi świętować bez wytwarzania dodatkowych odpadów, w sposób bezpieczny i przyjazny dla zwierząt i środowiska. Serdecznie zapraszam do wspólnego, rodzinnego show, którego nie powstydziłyby się największe światowe stolice! – mówiła jeszcze w listopadzie Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Miasto daje przykład, ale zapewne nie wszyscy mieszkańcy wyobrażają sobie powitanie nowego roku bez pirotechniki. Warto jednak pamiętać, że nieumiejętna obsługa petardy może doprowadzić do tragedii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)