Suntago i Energylandia ogłosiły daty otwarcia. Nowe zasady w parkach rozrywki

Suntago i Energylandia ogłosiły daty otwarcia. Nowe zasady w parkach rozrywki
Źródło zdjęć: © YouTube.com

28.05.2020 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suntago i Energylandia - najpopularniejsze parki rozrywki w Polsce już wkrótce wznowią działalność. Na ponowne skorzystanie z masy atrakcji czeka wielu naszych rodaków. W obiektach obowiązywać będą specjalne zasady bezpieczeństwa.

Suntago i Energylandia to bez wątpienia dwa najpopularniejsze parki rozrywki w Polsce. Właściciele tego pierwszego - czyli największego zadaszonego aquaparku w Europie, nie mogą mówić o szczęśliwej passy tuż po otwarciu. Najpierw Park of Poland zbudowany w Mszczonowie spotkał się z niemałą krytyką związaną z niedokończeniem niektórych atrakcji, a już zaledwie po trzech tygodniach został zamknięty z powodu pandemii koronawirusa.

Czwarty etap odmrażania gospodarki zakłada, że baseny i parki rozrywki mogą wznowić działalność już od 6 czerwca. Jak dowiedział się portal WawaLove WP, aquapark Suntago zostanie otwarty znacznie później. - Uruchomienie parku wodnego w Mszczonowie nastąpi 1 lipca 2020 roku. To już będą wakacje. Na tę datę się nastawiamy, bo prace przy ponownym pełnym uruchomieniu całej struktury zajmują 2,5-3 tygodnie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jarosław Zubrzycki z zarządu Global Parks Poland, spółki prowadzącej mszczonowski Suntago Wodny Park.

Jak dotąd nie podano szczegółowych wytycznych, które będą obowiązywały na terenie obiektu. Władze aquaparku zapewniają jednak, że wszyscy, którzy nabyli wejściówki do parku rozrywki, będą mogli skorzystać z licznych i niezapomnianych atrakcji. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że na terenie obiektu nie będzie nakazu noszenia maseczek ochronnych i rękawiczek. Możliwość odsłonienia zadaszenia, pozwoli również na brak limitów gości parku w poszczególnych pomieszczeniach.

Energylandia otwarta szybciej

Największy park rozrywki w Polsce nie zamierza czekać tak długo. Energylandia w Zatorze zostanie uruchomiona już 6 czerwca. Właściciele obiektu zapewniają, iż dołożą wszelkich starań, aby goście parku mogli czuć się bezpiecznie podczas korzystania ze wszystkich atrakcji.

Jak dowiedziała się "Gazeta Pomorska" na terenie obiektu pojawią się między innymi:

  • około 300 automatycznych stacji dezynfekujących
  • kamera termowizyjna mierząca temperaturę gości
  • osłona z pleksi
  • środki ochrony osobistej dla pracowników
  • aplikacje do zamawiania jedzenia;
  • biletomaty
  • maseczkomaty

O nowych zasadach obowiązujących na terenach parków rozrywki z pewnością zostaniemy niedługo poinformowani. Będą one dostępne zarówno w obiektach, jak i na stronach internetowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także