Trwa ładowanie...
d2u1gfg

Starlink - internet od Elona Muska. Już można skorzystać z sieci

Projekt Starlink ma dostarczyć internet do każdego miejsca na naszej planecie. Docelowo na orbicie znajdzie się aż 12 tysięcy satelitów, które będą za to odpowiedzialne. Już prawie 600 z nich orbituje Ziemię, a pierwsi szczęśliwcy testowali prędkość połączenia internetowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są pierwsze testy prędkości połączenia internetowego od Starlink
Są pierwsze testy prędkości połączenia internetowego od Starlink (SpaceX)
d2u1gfg

Od czasu do czasu SpaceX, firma kosmiczna Elona Muska, wysyła kolejną partię satelitów sieci Starlink na orbitę. Niekiedy wiąże się z tym niezwykły spektakl. Na wieczornym niebie pojawiają się orbitujące ziemię "wagoniki". Satelity jeden za drugim obiegają Ziemię, a wygląda to niesamowicie. Jeśli nigdy nie widzieliście Starlinków na niebie, koniecznie śledźcie informacje na temat kolejnych startów.

Co miesiąc kolejna partia satelitów wysłana jest na orbitę. Jednocześnie na powierzchni trwa rozwój stacji odbiorczych i terminali, które następnie będą łączyć użytkowników z siecią. Jak czytamy we wpisie na forum internetowym Reddit, pojawili się już pierwsi "kosmiczni internauci". W serwisie SpeedTest.net opublikowano wyniki testów prędkości połączenia internetowego, dostarczonego przez sieć Starlink. Jest wyjątkowo dobrze.

d2u1gfg

Wszystkie dotychczasowe testy pokazali użytkownicy z Los Angeles, Kalifornia. Prędkość pobierania osiągnęła nawet 60 Mbps, czyli dość sporo. Nawet internet LTE w Polsce niekiedy nie wchodzi na taki pułap, co z resztą potwierdzają wyniki ostatniego rankingu. Pod względem przesyłania danych naturalnie jest trochę gorzej. Tutaj maksymalna wartość wyniosła 17,7 Mbps.

  Reddit
(Reddit)

Sieć Starlink przyśpiesza - SpaceX produkuje już 120 satelitów miesięcznie

W amerykańskich mediach pojawiła się wieść o znacznym przyśpieszeniu produkcji satelitów przez ich dostawcę, firmę SpaceX. Według informacji podawanych przez CNBC, w ciągu miesiąca powstaje już 120 Starlinków. To wynik, którego nie osiągnęło jeszcze żadne przedsiębiorstwo z sektora kosmicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u1gfg

Podziel się opinią

Share
d2u1gfg
d2u1gfg
Więcej tematów