Starlink. SpaceX wysłało kolejne 58 satelitów na orbitę rakietą Falcon 9

Starlink. SpaceX wysłało kolejne 58 satelitów na orbitę rakietą Falcon 9
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

14.06.2020 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę kolejna partia satelitów sieci Starlink poleciała na orbitę. To już 9. etap tej misji SpaceX. Oprócz 58 satelitów Elona Muska, do przestrzeni kosmicznej wysłano trzy satelity Planet SkySats.

Rakieta Falcon 9 załadowana satelitami Starlink wystartowała w sobotę o godz. 5:21 czasu lokalnego EDT (11:21 czasu polskiego). Misja rozpoczęła się z platformy Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Air Force Station, mieszczącej się na Florydzie.

Starlink od SpaceX - kolejne 58 satelitów trafiło już na orbitę [WIDEO]

Starlink to satelitarny system komunikacyjny budowany przez amerykańską firmę SpaceX. Całość ma składać się z blisko 12 000 satelitów umieszczonych na trzech wysokościach - 340 km, 550 km oraz 1150 km nad Ziemią. Na orbicie okołoziemskiej znajduje się ich już 480, a całość ma zostać wysłana do 2027 roku.

Nie tylko Starlink, SpaceX wysłało też SkySat

Tym razem wraz z satelitami sieci Starlink, firma Elona Muska wysłała również inne urządzenia. SkySat to projekt umożliwiający robienie zdjęć satelitarnych na zamówienie. Dzięki nim, na zdjęciach jesteśmy w stanie dostrzec obiekty o rozmiarze zaledwie 50 cm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)