Star Wars: Disney i Boeing zbudowali prawdziwe myśliwce X‑Wing [Wideo]

Star Wars: Disney i Boeing zbudowali prawdziwe myśliwce X-Wing [Wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

09.12.2019 12:23, aktual.: 09.12.2019 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myśliwce X-Wing niczym z filmowej sagi Star Wars przeleciały na niebie podczas ceremonii otwarcia przejażdżki Star Wars Rise of the Resistance, która miała miejsce w jednym z parków rozrywki Disneya.

Boeing współpracuje z NASA przy realizacji załogowych lotów na Księżyc, jednak do czasu aż loty w kosmos staną się normą, minie trochę czasu. Zanim to nastąpi, Boeing już teraz pomógł nam zbliżyć się do przyszłości, budując wraz z Disneyem myśliwiec X-Wing znany z Gwiezdnych Wojen. Myśliwce przeleciały nad widzami podczas ceremonii otwarcia nowej przejażdżki Star Wars Rise of the Resistance w parku Disney World na Florydzie.

Jak podał Disney, myśliwce są tej samej wielkości, co w filmach, ale są to bezzałogowe drony. Najprawdopodobniej powstały one w oparciu o technologię Cargo Air Vehicle (CAV) opracowaną przez Boeinga. Informacja o zaangażowaniu Boeinga w projekt została oficjalnie potwierdzona dopiero w tym tygodniu, ale już sama konstrukcja X-Wingów mocno na to wskazywała. Firma jednak nie ujawniła więcej szczegółów technicznych X-Wingów.

Drony CAV znajdują się jeszcze w fazie testów, tak więc pokaz X-Wingów dodatkowo wzbudził zainteresowanie. Do tej pory Boeing zaprezentował CAV jedynie podczas 3 minutowego lotu testowego. Trzeba przyznać, że po serii niefortunnych zdarzeń i problemów technicznych samolotów Boeing 737 Max, firmie przyda się dobry PR, a niewątpliwie stworzenie "prawdziwego" X-Winga wywoła pozytywne emocje nie tylko wśród fanów Gwiezdnych Wojen - sam pokaz był na tyle widowiskowy, że zdecydowanie przyciąga uwagę. Boeing ostatnio inwestuje coraz więcej w nowe rozwiązania, w tym m.in. latające samochody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (128)