SpaceX wystrzeli 60 nowych satelitów Starlink. Wydarzenie można oglądać online

SpaceX wystrzeli 60 nowych satelitów Starlink. Wydarzenie można oglądać online

SpaceX - rakieta Falcon 9 startuje w ramach jednej ze swoich misji
SpaceX - rakieta Falcon 9 startuje w ramach jednej ze swoich misji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska
28.09.2020 14:26, aktualizacja: 01.03.2022 14:01

Elon Musk i jego firma SpaceX wyślą dzisiaj kolejną partię satelitów internetowych Starlink na niską orbitę okołoziemską. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Podpowiadamy, gdzie można je obejrzeć.

Dzisiaj (28.09.2020) o godzinie 16:22 naszego czasu Starlink wyślę kolejną partię satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską. Satelity zostaną wystrzelone na pokładzie Falcon9 z Pad 39A NASA w Kennedy Space Center na Florydzie.

SpaceX: Kolejna partia satelitów Starlink trafi na orbitę

Całe zdarzenie będzie można obejrzeć na żywo na portalu Space.com albo bezpośrednio na stronie SpaceX. Dzisiejszy start, określany jako Starlink 12, jest w rzeczywistości 13. dużą partią satelitów, która firma wystrzeli w kosmos. Jest to również 94. Start Falcon9.

Początkowo SpaceX miało zrealizować misję wystrzelenia kolejnej partii satelitów 17 września, ale plany zostały pokrzyżowane przez niesprzyjające warunki pogodowe. Według prognoz 45. Dywizjonu Pogodowego dzisiaj istnieje aż 70 proc. szans na korzystne warunku do startu. Jedynym problemem mogą być chmury cumulus.

SpaceX dąży do zapewnienia szybkiego internetu użytkownikom na całym świecie właśnie za sprawą megakonstelacji Starlink. Użytkownicy naziemni przy pomocy niewielkiego terminala będą mogli łączyć się ze stale rozwijającą się siecią. Do tej pory na niską orbitę okołoziemską trafiło już 700 satelitów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)