SpaceX. Rakieta Falcon 9 i kapsuła Dragon będą widoczne z Polski

SpaceX. Rakieta Falcon 9 i kapsuła Dragon będą widoczne z Polski
Bolesław Breczko

30.05.2020 18:05, aktual.: 30.05.2020 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę 30 maja o godzinie 21.22 odbędzie się druga próba startu rakiety Falcon 9 z kapsułą załogową Dragon Demo 2. Pierwsza, środowa zakończyła się niepowodzeniem przez złą pogodę.

W środę 27 maja prawie doszło do historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy od 9 lat NASA miała wynieść kosmonautów na pokładzie amerykańskiej rakiety i to z terenu Stanów Zjednoczonych. Od 2011 musieli korzystać z możliwości i sprzętu Rosjan.

Wspólna misja SpaceX i NASA pozwoli Amerykanom uniezależnić się od Rosji, jeśli chodzi o organizację załogowych lotów kosmicznych. Dla USA to bardzo ważny moment, ale również SpaceX może czuć presję - będzie to pierwszy lot załogowy z udziałem kapsuły Crew Dragon.

Pierwsze podejście okazało się niepowodzeniem, zabrakło 10 minut dobrej pogody. Po prawie dwóch godzinach oczekiwania na pokładzie załogowej kapsuły Dragon Demo 2 astronauci musieli wrócić do domu.

Kolejna próba tego historycznego lotu będzie miała miejsce w sobotę 30 maja o godzinie 21.22 polskiego czasu. Już ok. 21.35 po starcie z Przylądka Canaveral na Florydzie rakieta wynosząca Falcon 9 firmy SpaceX będzie widoczna z południowej i centralnej części Polski.

Kapsuła Dragon będzie wyglądać jak szybko przemieszczający się punkt o jasności podobnej do najjaśniejszych gwiazd na niebie.

Jeśli zrobicie zdjęcie tego historycznego startu, koniecznie wyślijcie je nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (304)
Zobacz także