SpaceX. Rakieta Falcon 9 i kapsuła Dragon będą widoczne z Polski

SpaceX. Rakieta Falcon 9 i kapsuła Dragon będą widoczne z Polski30.05.2020 18:05
SpaceX. Rakieta Falcon 9 i kapsuła Dragon będą widoczne z Polski

W sobotę 30 maja o godzinie 21.22 odbędzie się druga próba startu rakiety Falcon 9 z kapsułą załogową Dragon Demo 2. Pierwsza, środowa zakończyła się niepowodzeniem przez złą pogodę.

W środę 27 maja prawie doszło do historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy od 9 lat NASA miała wynieść kosmonautów na pokładzie amerykańskiej rakiety i to z terenu Stanów Zjednoczonych. Od 2011 musieli korzystać z możliwości i sprzętu Rosjan.

Wspólna misja SpaceX i NASA pozwoli Amerykanom uniezależnić się od Rosji, jeśli chodzi o organizację załogowych lotów kosmicznych. Dla USA to bardzo ważny moment, ale również SpaceX może czuć presję - będzie to pierwszy lot załogowy z udziałem kapsuły Crew Dragon.

Pierwsze podejście okazało się niepowodzeniem, zabrakło 10 minut dobrej pogody. Po prawie dwóch godzinach oczekiwania na pokładzie załogowej kapsuły Dragon Demo 2 astronauci musieli wrócić do domu.

Kolejna próba tego historycznego lotu będzie miała miejsce w sobotę 30 maja o godzinie 21.22 polskiego czasu. Już ok. 21.35 po starcie z Przylądka Canaveral na Florydzie rakieta wynosząca Falcon 9 firmy SpaceX będzie widoczna z południowej i centralnej części Polski.

Kapsuła Dragon będzie wyglądać jak szybko przemieszczający się punkt o jasności podobnej do najjaśniejszych gwiazd na niebie.

Jeśli zrobicie zdjęcie tego historycznego startu, koniecznie wyślijcie je nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)