SpaceX oficjalnie otwiera przedsprzedaż Starlink. Dostępność usługi jest ograniczona

SpaceX oficjalnie otwiera przedsprzedaż Starlink. Dostępność usługi jest ograniczona

SpaceX Starlink - duża konstelacja prywatnych satelitów
SpaceX Starlink - duża konstelacja prywatnych satelitów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska
10.02.2021 15:47

SpaceX zaczął przyjmować zamówienia w ramach przedsprzedaży na internet szerokopasmowy Starlink. Konieczne jest wpłacenie 99 dolarów depozytu za usługę, która najprawdopodobniej będzie dostępna w drugiej połowie 2021 roku.

Usługę można zamówić za pośrednictwem strony internetowej Starlink. Konieczne jest podanie swojego adresu e-mail oraz adresu miejsca, gdzie będzie ona świadczona. Całkowity koszt zakupu to 499 dolarów za sprzęt, 50 dolarów za wysyłkę oraz 99 dolarów opłaty abonamentowej miesięcznie. Są to te same ceny, które obowiązują w ramach trwających testów wersji beta, dostępnych m.in. w północnej części Stanów Zjednoczonych oraz południowej Kanadzie.

Ruszyła przedsprzedaż Starlink

"Dostępność jest ograniczona. Zamówienia będą realizowane według kolejności zgłoszeń. Otrzymasz powiadomienie, gdy Twój Starlink będzie gotowy do wysyłki" – można przeczytać na oficjalnej stronie Starlink.

Jak zaznacza CNBC, usługa może być dostępna w drugiej połowie 2021 roku dla odbiorców w Arizonie, Kalifornii, Illinois, Massachusetts, Karolinie Północnej, Teksasie, Wirginii i stanie Waszyngton.

Dostępność usługi jest ograniczona

Składając zamówienie, należy zapłacić 99 dolarów depozytu, który podlega pełnemu zwrotowi. Starlink zaznacza, że złożenie zamówienia nie jest gwarancją otrzymania dostępu do usługi w przedsprzedaży. Na stronie internetowej można przeczytać: "w zależności od lokalizacji, realizacja niektórych zamówień może zająć 6 miesięcy lub dłużej. Wpłacenie kaucji nie gwarantuje usług"

SpaceX ustala limity osób, które mogą zarejestrować się w każdym obszarze geograficznym. Najprawdopodobniej jest to związane z tym, że firma chce zapewnić wystarczającą przepustowość internetu.

Przyszli użytkownicy Starlink mogą się spodziewać, że prędkości danych będą wynosić od 50 Mb/s do 150 Mb/s, a opóźnienie od 20 ms do 40 ms w większości lokalizacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy. SpaceX zapowiada jednak, że dalej będzie ulepszać system Starlink.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)