Sony potwierdza PlayStation 5. Wiemy, kiedy spodziewać się nowej konsoli

Sony potwierdza PlayStation 5. Wiemy, kiedy spodziewać się nowej konsoli

Sony potwierdza PlayStation 5. Wiemy, kiedy spodziewać się nowej konsoli
Źródło zdjęć: © Rozetked.me
Arkadiusz Stando
04.05.2019 13:19

W raporcie dotyczącym wyników finansowych Sony potwierdzono prace nad "konsolą nowej generacji". Pojawiły się także informacje dotyczące daty premiery. Można śmiało rzec, że o PlayStation 5 wiemy już całkiem sporo.

W ubiegłym tygodniu Mark Cerny, główny architekt Sony potwierdził pracę nad PlayStation 5. Z każdym dniem dowiadujemy się o PS5 coraz więcej, a teraz ujawniono w sumie najważniejsze. Wiemy, kiedy spodziewać się premiery.

Kiedy premiera PlayStation 5?

Musimy trochę poczekać. Sony potwierdza, że nowa konsola PlayStation nie zostanie wydana w aktualnym roku finansowym, czyli 31 marca 2019 - 1 kwietnia 2020. Jednak Japończycy nie mogą zbyt długo czekać. Już wcześniej wyciekły informacje o premierze pod koniec 2020 roku i według zagranicznych mediów, właśnie zostały potwierdzone.

Możemy być skłonni uwierzyć w te informacje z kilku względów. Przede wszystkim, jak informuje Jason Schreier z Kotaku, Sony rozpoczęło wysyłkę development kitów do producentów gier. Większość z nich trafiła już w ręce developerów, więc informacje o możliwościach sprzętowych PS5 i tak zaczęłyby wyciekać.

Zamiast patrzeć, jak sieć jest zalewana wyciekami dotyczącymi PlayStation 5, Sony postanowiło działać. Sami podają nam informacje o nowej konsoli jak na tacy. Nowe informacje potwierdzające prace nad PS5 pojawiły się w raporcie Sony, który znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz wideo: Top 10 najlepszych gier na PS4

Jak mocne będzie nowe Playstation 5?

Pod obudową nowej konsoli od Sony znajdziemy potężny ośmiordzeniowy układ AMD Ryzen trzeciej generacji. Grafikę ma obsłużyć karta Radeon Navi, która będzie w stanie korzystać z technologii ray tracingu. Dyski twarde oczywiście typu SSD, a dodatkowo PlayStation 5 ma radzić sobie z rozdzielczością 8K. O ile będziemy mieć taki telewizor.

Taki sprzęt ma znacznie przyśpieszyć możliwości nowego PlayStation. Mówiło się też o kompatybilności wstecznej, czyli gry obsługiwane na PS4 będą działać także na konsoli następnej generacji. To pozwoliło pokazać możliwości PlayStation 5.

Czas szybkiej podróży w "Spider-Manie" skrócił się z 15 sekund na PS4 do 0,8 sekundy na PS5.

Ile będzie kosztować PlayStation 5?

Zdaniem serwisu Digital Trends Sony na rynek wypuści trzy warianty PlayStation 5. Różnić będą się pojemnością dysku SSD. Najtańsza wersja, z dyskiem 256 GB, ma kosztować 450 dolarów (nieco ponad 1712 zł w przeliczeniu na złotówki). Za model z dyskiem 512 GB zapłacimy 500 dolarów (1900 zł), z kolei najdroższa będzie wersja PlayStation 5 1 TB - 600 dolarów, czyli prawie 2300 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)