Trwa ładowanie...
d2itpjr

PlayStation 5. AMD zdradza możliwą datę premiery. Jeszcze trochę poczekamy

Kiedy pojawi się PlayStation 5? Na pewno nie w 2019 roku, co potwierdziło Sony. Możliwy termin zdradził producent, który przy produkcji konsoli nowej generacji odgrywa bardzo istotną rolę - AMD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy pojawi się PlayStation 5?
Kiedy pojawi się PlayStation 5? (flickr.com, Fot: Farley Santos)
d2itpjr

Sony wreszcie oficjalnie potwierdziło istnienie PlayStation 5. Wprawdzie taka nazwa konsoli jeszcze nie padła - stosuje się po prostu określenie "konsola nowej generacji" - ale japoński gigant podjąłby odważną decyzję, gdyby wybrał inne nazewnictwo. Dlatego też trzymajmy się dobrze znanego PlayStation 5.

Co wiemy o nowej konsoli? Już całkiem sporo. PlayStation 5 wspierać będzie znany z pecetów ray tracing oraz rozdzielczość 8K. Z kolei dysk SSD sprawi, że gry wczytywać będą się w mig. Czas szybkiej podróży w "Spider-Manie" skrócił się z 15 sekund na PS4 do 0,8 sekundy na PS5!

d2itpjr

PlayStation 5: kiedy data premiery?

Sony ujawniło kilka ciekawych informacji, ale najważniejszej zabrakło - wciąż nie wiemy, kiedy data premiery (choć potwierdzono, że na pewno nie w 2019). Są już jednak pierwsze przecieki. Według anonimowego źródła z AMD, które podzieliło się sekretem z serwisem DigiTimes, Sony chce wypuścić PlayStation 5 w drugiej połowie 2020 roku. Teoretycznie ludzie z AMD powinni wiedzieć, co w trawie piszczy, bo to właśnie ten producent szykuje dla Sony ośmiordzeniowy procesor trzeciej generacji AMD Ryzen.

Zobacz też: Robot BB-8 z "Gwiezdnych wojen". Zrobiła go polska studentka

To całkiem prawdopodobny termin. W końcu PlayStation 3 swoją premierę miało w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2006 roku, a PlayStation 4 w listopadzie 2013 roku. Także jesienią Sony wypuszczało na rynek PlayStation 4 Slim (wrzesień 2016) i PlayStation 4 Pro (listopad 2016).

d2itpjr

Właśnie z tego powodu, że Sony wcześniej tak postępowało, należy ostrożnie podchodzić do najnowszych plotek. Owszem, źródło może wiedzieć więcej, ale równie dobrze może to być strzał, bazujący na doświadczeniu.

O PlayStation 5 już wiemy. Co na to Microsoft?

Sony ujawniło pierwsze informacje, więc teraz czekamy na ruch Microsoftu. Na razie jednak twórcy Xboksa wciąż skupiają się na obecnej generacji. Właśnie zapowiedzieli konsolę Xbox One S All-Digital Edition - opracowaną z myślą o korzystaniu z cyfrowych treści rozrywkowych bez konieczności użycia fizycznego nośnika.

PlayStation 5. Sony nie będzie na E3, Microsoft - tak

Microsoft potwierdził za to obecność na E3. Imprezie, którą Sony po raz pierwszy odpuszcza. Wszystkie oczy zwrócone będą więc w stronę producenta Xboksa. Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do zaprezentowania konsoli nowej generacji. Czy Microsoft właśnie na E3 pokaże następcę Xboksa One? Jedno jest pewne - ten także powstaje, mimo że Microsoft na razie milczy. Wyścig konsol nowej generacji zaczął się na nowo.

d2itpjr

Podziel się opinią

Share

d2itpjr

d2itpjr
Więcej tematów