Trwa ładowanie...
dug5fq4

"Śnieżny Księżyc" już dzisiaj na niebie. Będzie wyjątkowo wielki

W nocy 8 lutego 2020 rozbłyśnie Śnieżny Księżyc i będzie to druga pełnia Księżyca w tym roku. W tym miesiącu nasz naturalny satelita rozbłyśnie jednak wyjątkowo jasno, więc warto tego nie przegapić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieżny Księżyc zaświeci na niebie już dzisiaj
Śnieżny Księżyc zaświeci na niebie już dzisiaj (flickr.com)
dug5fq4

Pełnia Księżyca w lutym nazywana jest "Śnieżnym Księżycem" jeszcze z tradycji rdzennych Amerykanów. Indianie nadawali poszczególnym pełniom nazwy, które najlepiej odpowiadały sytuacji na Ziemi. Lutowy Księżyc wziął swoją nazwę od intensywnych opadów śniegu które zwykle miały miejsce w tym miesiącu.

Trudno mówić o tym, by luty 2020 był obfity w opady śniegu. Jednak dla osób, które chcą obserwować niebo nocą, aktualna pogoda stwarza doskonałe warunki do obserwacji gwiazd, planet oraz oczywiście Księżyca.

Pełnia Księżyca w lutym będzie miała miejsce dzisiaj, 8 lutego 2020 roku. Jednak swoje apogeum osiągnie dopiero 9 lutego 2020 roku o godz. 7:33 czasu Polskiego.

dug5fq4

Niemniej już w nocy ogromny Księżyc będzie niesamowitym zjawiskiem do oglądania. Będzie to jedna z najjaśniejszych pełni, jakie będzie można w tym roku obserwować. Oczywiście nie będzie do tego potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt - Księżyc będzie doskonale widoczny na niebie. Jego tarcza będzie również wyjątkowo duża.

Księżyc wzejdzie dzisiaj o godz. 15:19, a jego kumulacja przypadnie na godzinę 23:34. Zachód księżyca będzie miał miejsce o 6:55 następnego ranka. Jeśli dzisiaj nie uda wam się zobaczyć Księżyca w pełni, jutro wciąż będziecie mogli zobaczyć naszego naturalnego satelitę niemal w pełnej okazałości. Co więcej Księżyc w nocy 9 lutego będzie znajdował się jeszcze bliżej Ziemi niż dzisiaj.

Zobacz też: Gwiazda bliska "śmierci". Skutki eksplozji zobaczymy gołym okiem

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów