SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.12.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.12.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.12.2019]
Źródło zdjęć: © Fotolia | fotolia
Adam Bednarek
30.12.2019 21:22

Wpadka PKP, sylwester z dronami, kolejne sukcesy Wiedźmina i nowy podatek we Włoszech - podsumowujemy przedostatni dzień roku w świecie nowych technologii.

Komunikat o braku aktywacji Windowsa pojawił się na jednym z łódzkich dworców. Wprawdzie nie była to wpadka, przez którą spóźniły się pociągi, a pasażerowie nie dojechali na czas, ale i tak w mediach społecznościowych niektórzy mieli ubaw. PKP może się pocieszać, że nie oni pierwsi mieli tego typu problem.

Łódź: drony zamiast fajerwerków

Przedostatni dzień roku był wyjątkowo łódzki na naszych serwisach technologicznych. Na WP Tech informowaliśmy, że miejski sylwester w Łodzi pozbawiony będzie pokazów pirotechnicznych. Zamiast tego na niebie zobaczymy pokaz z udziałem dronów.

Włosi wprowadzają nowy podatek cyfrowy

Kolejny dowód na to, że 2019 nie był tak zły, jak nam się wydaje i decyzje, które zapadły w jeszcze trwającym roku będą mieć olbrzymi wpływ na kolejne lata. Przykład dali Włosi, podejmując decyzję, żeod 2020 roku pobierany będzie podatek cyfrowy. Dotyczy on korporacji internetowych, których przychody globalne osiągną 831 mln dol. oraz ponad 6 mln dol. na rynku włoskim. Nie da się ukryć, że uderzy głównie w gigantów, takich jak Facebook, Amazon, Apple czy Google.

Kolejny sukces Wiedźmina. To najpopularniejszy serial Netflixa w Polsce

Lista sukcesów "Wiedźmina" ciągle się powiększa. Tym razem serwis poinformował, że "Wiedźmin" był najpopularniejszym serialem platformy w Polsce w 2019 roku. Wynik imponuje, wszak premiera "Wiedźmina" odbyła się przecież pod koniec grudnia.

Wyszukiwarka Google z nową funkcją

Wydawać by się mogło, że wyszukiwarka Google nie może się dalej rozwijać - bo ma wszystko, czego potrzeba - a tymczasem stale dochodzą nowe opcje. Co dostaniemy niebawem? Gigant zapowiedział, że filmy i seriale będzie można dodać do Listy obserwowanych. Dzięki temu wszystkie interesujące nas tytuły będziemy mieć pod ręką i nie przegapimy ich premiery.

Ostatni dzień na wymianę punktów w Żabce

Dla wielu 31 stycznia będzie ostatnim dniem, w którym mogą wydać niektóre punkty zebrane w aplikacji Żappka. Tak zwane żappsy mają swój termin ważności - część z nich wykorzystać można właśnie w ostatni dzień roku. Nie przegapcie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)