SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.09.2019]
Źródło zdjęć: © NASA

26.09.2019 21:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Edge doczekał się poważnych aktualizacji, nowości wprowadził także Google. NASA przeprowadziła testy, które przybliżają nas do podróży na Księżyc. Komar tygrysi ponownie może zagrażać Polakom. Oto najważniejsze wiadomości dni.

Nowe odkrycia NASA

NASA priorytetowo traktuje misję Artemis, która już w niedługim czasie ma pozwolić ludziom powrócić na Księżyc. Agencja właśnie rozpoczęła testy nowych kombinezonów dla astronautów.

To jednak nie koniec kosmicznych, ponieważ Amerykańska Agencja Kosmiczna opracowała również niesamowitą wizualizację czarnej dziury, która ukazuje, jak jej grawitacja zniekształca otoczenie, pokazując je jakby w krzywym zwierciadle.

ALLPlayer, Microsoft Edge i Gmail doczekały się aktualizacji

Popularny polski odtwarzacz ALLPlayer został wydany w wersji 8.7. Najciekawszą nowością w tej wersji jest podgląd filmu podczas przewijania. O wszystkich nowościach możecie przeczytać tutaj.

Z kolei przeglądarka Microsoft Edge Beta bazująca na Chromium otrzymała pierwszą aktualizację. Do programu wdrożono tym samym poprawki i nowości, które przez ostatnie tygodnie były testowane w odmianach Dev i Canary.

Zmiany zauważą również użytkownicy Gmaila. Gmail na systemach Android 10 i iOS 13 będzie obsługiwał ciemny motyw, a o tym, jak włączyć tę opcję możecie przeczytać tutaj.

125 luk w systemach bezpieczeństwa popularnych routerów

Badacze biją na alarm w kwestii wątpliwego bezpieczeństwa popularnych routerów i NAS-ów. W jednym z ostatnich badań sprawdzono 13 urządzeń i w większości z nich znaleziono poważne niedopatrzenia. Łącznie wykryto 125 luk. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Komar tygrysi atakuje we Francji

Najnowsze doniesienia mówią również o zwiększonej aktywności komarów tygrysich na terenie Francji. Zanotowano tam pierwszy przypadek śmiertelnej choroby przenoszonej przez ten gatunek moskitów. Co więcej komar tygrysi może coraz lepiej aklimatyzować się bliżej polskiej granicy.

Prehistoryczne niemowlęta też piły mleko z butelek?

Starożytne butelki dla niemowląt, odkryte w dziecięcych grobach dostarczają naukowcom ważnych wskazówek na temat epoki neolitu. Z nowymi badaniami możecie zapoznać się tutaj. Odkrycie pozwala lepiej poznać przyczyny wyżu demograficznego.

Nowa polska produkcja może być pomostem pomiędzy literaturą a grami

Dzisiaj swoją premierę miała również niezwykła gra "Wanderlust Travel Stories". Nasze wrażenia po grze w ten oryginalny tytuł możecie przeczytać tutaj, a jednocześnie będziecie mieć możliwość poznania idei "slow gamingu".

Udało nam się również przetestować "eFootball PES 2020". Jeśli zastanawiacie się, czy "FIFA" czy "PES" - odpowiedź znajdziecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także