Trwa ładowanie...
d3gnd0a

NASA przetestuje nowe kombinezony dla astronautów. Przygotowania do misji Artemis

NASA chce powrócić na księżyc do 2024 roku. Astronauci biorący udział w misji Artemis otrzymają nowe kombinezony kosmiczne. Agencja planuje przeprowadzić testy specjalnych strojów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA przetestuje nowe kombinezony na ISS
NASA przetestuje nowe kombinezony na ISS (Shutterstock.com)
d3gnd0a

NASA przygotowuje się do misji Artemis, w ramach której ludzie powrócą na księżyc. W tym niełatwym przedsięwzięciu mają zostać wykorzystane nowe kombinezony kosmiczne o nazwie xEMU. Według inżynierki Lindsay Aitchison, NASA planuje przeprowadzić testy strojów na pokładzie ISS.

Wybór miejsca nie dziwi ze względu na to, że Amerykańska Agencja Kosmiczna nie ma możliwości sprawdzenia nowych kombinezonów w warunkach kosmicznych poza ISS. Testy zostaną przeprowadzone najpóźniej w 2023 roku.

NASA przetestuje nowe kombinezony kosmiczne NASA
NASA przetestuje nowe kombinezony kosmiczne

NASA chce, aby astronauci biorący udział w misji Artemis otrzymali kombinezony bardziej elastyczne i mniej krępujące ruchy od tych, które stosowali dotychczas.

Nowe kombinezony mają się przydać nie tylko podczas wyprawy na księżyc. NASA potwierdziła, że w dalekiej przyszłości planuje wysłać ludzi na Marsa.

Czytaj także: NASA ogłosiła zakup kolejnych kapsuł załogowych Orion. Powrót na Księżyc coraz bliżej

d3gnd0a

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3gnd0a

d3gnd0a
Więcej tematów