Komar tygrysi coraz bliżej Polski. We Francji pojawiła się groźna choroba przenoszona przez te owady

Komar tygrysi coraz bliżej Polski. We Francji pojawiła się groźna choroba przenoszona przez te owady

Komar tygrysi coraz bliżej Polski. We Francji pojawiła się groźna choroba przenoszona przez te owady
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Natnarong
26.09.2019 17:02

Francuska Agencja Zdrowia ostrzega przed komarem tygrysim, który jest źródłem groźnej choroby tropikalnej. Denga pojawiła się już w Lyonie, a eksperci ostrzegają, że zarażenie może prowadzić do śmierci.

Komar tygrysi wzbudza strach od dłuższego czasu, ale w ostatnich tygodniach nie było głośno o tych osobnikach. Jednak teraz na nowo Europejczycy mają powody do niepokoju, ponieważ we Francji odnotowano pierwsze zachorowania na dengę - tropikalną chorobę przenoszone przez ten gatunek komara.

Francuskie władze apelują o ostrożność i używanie środków odstraszających te niebezpieczne moskity. Jak podają Wiadomości WP, do tej pory we Francji odnotowano jeden przypadek zachorowania na dengę, ale komar tygrysi bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Eksperci potwierdzają, że gatunek opanował już trzy czwarte dzielnic Lyonu, co może oznaczać ekspansję w kierunku środkowej części kraju. Wcześniejsze donoszenia potwierdzały, że komar tygrysi pojawił się również w Niemczech i Czechach.

Komar tygrysi i denga

Denga to jedna z niebezpiecznych chorób przenoszonych przez komary tygrysie. Objawia się bólami stawów oraz mięśni, a także gorączką i charakterystyczną wysypką na ciele przypominającą odrę. Może jednak prowadzić do gorączki krwotocznej a w wyniku wstrząsu anafilaktycznego - może doprowadzić do śmierci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)