SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [24.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [24.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [24.07.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Piotr Urbaniak
24.07.2019 22:41

Nie milkną echa incydentu z rosyjskimi samolotami bojowymi, które naruszyły przestrzeń powietrzną Korei Płd. Trwa spór dyplomatyczny. Do otwartej walki dochodzi natomiast w Syrii, gdzie Izrael przeprowadza atak rakietowy. W Niemczech szaleniec wpycha kobietę pod pociąg, a w USA krewka pasażerka zakłóca lot rejsowy. Zdecydowanie działo się na świecie.

Po naruszeniu przestrzeni powietrznej Korei Płd przez rosyjskie myśliwce w dniach 22 i 23 lipca, południowokoreańska telewizja opublikowała oświadczenie, wedle którego Rosja przeprasza za zamieszanie. Tłumaczą się ponoć awarią systemu GPS w samolocie typu A-50. Tymczasem Kreml zaprzecza jakoby wystosował takie słowa. Komu wierzyć? Dobre pytanie.

Izrael w ataku rakietowym na Syrię

Według syryjskiej agencji prasowej SANA, rankiem 24 lipca Izrael wykorzystał rakiety do ostrzelania pozycji sił rządowych Syrii i ich sojuszników na południu kraju. Celem ataku były ponoć syryjskie wzgórza Tal al-Hara, mające strategiczne znaczenie ze względu na położenie w pobliżu zaanektowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Straty w ludziach i sprzęcie nie są znane.

Nie miał motywu, chciał tylko kogoś zabić

Na dworcu w niemieckiej miejscowości Voerde 28-letni mężczyzna wepchnął pod nadjeżdżający pociąg 34-letnią kobietę. Nie miał żadnego motywu. Jak ustalono, zabójstwo nie było również efektem spontanicznego sporu. Przestępca wyznał prokuratorowi, że po prostu chciał kogoś zabić. Teraz oczekuje na wyrok, choć niewykluczone, że zostanie uznany za niepoczytalnego i zamiast do więzienia, trafi do szpitala psychiatrycznego.

Była zazdrosna o partnera, więc zakłóciła start samolotu

Jedna z pasażerek linii American Airlines wykazała się wyjątkową zazdrością o swojego partnera. Tak wyjątkową, że zakłóciła start samolotu wykrzykując wulgaryzmy i bijąc mężczyznę laptopem. Wszystko dlatego, że rzekomo spoglądał na inne kobiety. Finalnie para została wyproszona z pokładu, a na miejsce wezwano policję.

Obraz
© iStock.com

24 lipca 2019 roku – co poza tym?

Z ciekawostek – Ziemię minęły trzy sporych rozmiarów asteroidy, które znalazły się w odległości bliższej niż Księżyc. Elon Musk pochwalił się szczegółami na temat platformy startowej Starship. Międzynarodowa grupa naukowców z Danii, Finlandii, Szwecji, Izraela i Australii wykazała, że występowanie autyzmu w co najmniej 80 proc. uwarunkowane jest przez geny.

Na luzie – zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier firma EA podała, że 28 proc. ich zysków pochodzi z mikrotransakcji w grze "FIFA", a Microsoft przypadkiem ujawnił nowy wygląd menu Start Windowsa 10.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)