Trwa ładowanie...
d8jgyex

Elon Musk: Starship Super Heavy będzie miał łącznie 41 silników

Elon Musk, na swoim Twitterze zdradził kolejne szczegóły na temat platformy startowej Starship. Ujawnił, że będzie wyposażona w 41 silników Raptor. Wizjoner żartuje nawet, że cały projekt prosi się o jeszcze jeden.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk - Super Heavy będzie miało 41 silników.
Elon Musk - Super Heavy będzie miało 41 silników. (Shutterstock.com, Fot: Gustu Nanda)
d8jgyex

W swoim pierwszym tweecie Elon Musk informował, że Starship Super Heavy będzie miał w sumie 35 silników Raptor. Zapytany o wyjaśnienia stwierdził, że będzie to jednak 41 silników. 35 z nich zostanie zamontowanych w Super Heavy, a kolejne sześć w samym Starship.

Z dotychczasowych informacji wynika, że trzy silniki w Starship będę zoptymalizowane do użytku w atmosferze i trzy do wykorzystania w próżni.

d8jgyex

Po co tak duża ilość silników?

Elon Musk uważa, że większa ilość silników ma wpływ na powodzenie całej misji. Jeśli jeden lub dwa zawiodą, pojazd nadal może kontynuować swoje działania.

Musk bardzo chętnie pisze o postępach w pracach nad Starship na Twitterze. Przykładowo informował o zmianie nazwy statku z BFR (Big Falcon Rocket) na Starship, czy o podejmowanych próbach wysłania rakiet w kosmos.

d8jgyex

SpaceX potrzebuje specjalnej platformy startowej

SpaceX już wkrótce zrealizuje pierwszy prawdziwy lot próbny, w konfiguracji określanej jako StarHopper. Rakieta ma być najpotężniejszym statkiem kosmicznym, jaki kiedykolwiek został wystrzelony w kosmos.

Statek kosmiczny Elona Muska będzie potrzebował odpowiedniej struktury startowej, która wytrzyma siłę tak dużej ilości silników rakietowych. Musk na swoim Twitterze uspokaja jednak, że jego zespół pracuje również nad tym projektem.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Elon Musk już wkrótce zrealizuje kolejny ze swoich innowacyjnych pomysłów.

d8jgyex

Podziel się opinią

Share

d8jgyex

d8jgyex