SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.05.2020]
Źródło zdjęć: © East News
19.05.2020 23:32, aktualizacja: 20.05.2020 05:38

Obiecujące wyniki pierwszych testów klinicznych szczepionki przeciwko koronawirusowi. Mający ogromny udział w infrastrukturze 4G Huawei, póki co w procesie tym nie uczestniczy w budowie 5G. Naukowcy uważają, że w celu kolonizacji Marsa, będziemy się musieli stać "mniej ludzccy".

W poniedziałek 18 maja firma Moderna podała informację, że obecnie testowana szczepionka mRNA-1273, zdaję się być skuteczna. Jej zastosowanie najprawdopodobniej wywołało pożądaną odpowiedź immunologiczną u ośmiu osób, którym ją zaaplikowano.

- Te wstępne dane z fazy 1, mimo że na wczesnym etapie, pokazują, że szczepienie mRNA-1273 wywołuje odpowiedź immunologiczną o skali wywołanej przez naturalne zakażenie – stwierdził Tal Zaks, jeden z głównych medyków w firmie.

Huawei, póki co nie uczestniczy w budowie infrastruktury 5G

Sieć Plus ogłosiła uruchomienie pierwszej w naszym kraje komercyjnej sieci 5G. Z początkiem maja uruchomione zostało 100 nadajników, które objęły sygnałem 900 tys. Polaków. Plus zbudował swoją sieć 5G we współpracy ze szwedzkim Ericssonem.

Mimo że Huawei uruchomił testową sieć 5G w Warszawie, a w sieciach 4G w Polsce ma ogromny udział, to korzystanie z technologii tej firmy budzi niechęć ze względu na napięcia między Chinami a USA.

Naukowcy uważają, że w celu kolonizacji Marsa, będziemy się musieli stać "mniej ludzccy"

Załogowe misje na Marsa NASA chce rozpocząć w latach 30. obecnego wieku. Nie będą to łatwe przedsięwzięcia, ze względu na narażenie astronautów na wysokie promieniowanie, niszczącą kości mikrograwitację oraz inne zagrożenia.

O ile astronautom po powrocie na naszą planetę prawdopodobnie udałoby się wrócić do zdrowia, to dla przyszłych kolonizatorów Marsa sprawa może być o wiele trudniejsza. Naukowcy twierdzą, że jeśli chcemy pozostać zdrowi, żyjąc na stałe na Marsie lub w innym miejscu poza Ziemią, to konieczne mogą okazać się modyfikacje genetyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)