SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.04.2020 r.]
Źródło zdjęć: © YouTube
Łukasz Michalik

17.04.2020 22:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego pomoc przyleciała do nas samolotem An-225 Mrija? Kto straszy Polaków radioaktywną chmurą? Co oznaczają dla nas zmiany klimatu? I kiedy SpaceX wyśle w kosmos pierwszego astronautę? Zapraszamy na SkróTech - najważniejsze wiadomości dnia

Radioaktywna chmura nad Polską?

Nie dajcie się oszukać! W sieci zaczęło krążyć wideo, które ma prezentować radioaktywną chmurę po pożarze w Czarnobylu. Tytuł jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z zagrożeniem, które, co więcej, może skierować się ku Polsce. Eksperci wyjaśniają jednak, że nie ma się czego obawiać.

NASA potwierdza termin pierwszego lotu załogowego z udziałem SpaceX

Koronowirus nie przeszkodził. Rakieta SpaceX zostanie po raz pierwszy wykorzystana przez NASA w załogowych lotach kosmicznych. Mimo trwającej pandemii COVID-19, NASA nie przewiduje opóźnień w planowanej misji i dzisiaj potwierdziła datę startu.

Zmiany klimatu coraz bardziej odczuwalne

Gdy pokonamy koronawirusa, będziemy musieli zmierzyć się z suszą. Niestety, niewiele na razie robimy w tej sprawie. – Wygląda to tak, jakbyśmy chcieli jak najszybciej pozbyć się wody z terytorium Polski – mówi klimatolog Marcin Popkiewicz.

Rekordowy ubytek ozonu w atmosferze

Tak źle nie było od lat. Naukowcy z NASA podali, że poziom ozonu powyżej Arktyki jest rekordowo niski. Zdaniem naukowców bardziej niepojący niż sam rozmiar dziury ozonowej, jest fakt, że tak niska wartość została zarejestrowana na przełomie marca i kwietnia.

Ile An-225 przywiózł sprzętu medycznego do Polski?

Podczas lotu do Polski pobito rekord największej objętości ładunku w historii. To było spowodowane głównie faktem, że sprzęt taki jak przyłbice, maski czy kombinezony ochronne ważą niewiele w stosunku do swoich rozmiarów. Dzięki temu w ładowni An-225 można było zmieścić ich bardzo wiele.

Chińczycy ukrywali prawdziwe dane

Władze Chin potwierdzają, że w Wuhan, czyli epicentrum choroby COVID-19 zmarło 3869 osób. Wcześniej podawano, że wirus SARS-CoV-2 zabił tam 2579 ludzi. Pomylili się o 1290 przypadków, czyli blisko połowę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także