SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.08.19]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.08.19]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.08.19]
Źródło zdjęć: © iStock.com
16.08.2019 21:32

Naukowcy zamienili raka piersi w tłuszcz, Huawei już pracuje nad 6G, a niesporczaki, które trafiły na Księżyc mogą być oskarżone o... kosmiczne piractwo. Przedstawiamy najciekawsze wiadomości dnia.

Na początek warto wspomnieć o jednej z najważniejszych wiadomości ze świata nauki. Naukowcom z Uniwersytetu w Bazylei udało się zmusić komórki złośliwego raka piersi do przekształcenia się w komórki tłuszczowe. Może to być znaczący krok w walce z nowotworami.

Niesporczaki na Księżycu naruszają kosmiczne prawo

Pisaliśmy jakiś czas temu, że niesporczaki, które poleciały na Księżyc mogły przeżyć. Jednak teraz, władze zastanawiają się, czy cała sytuacja nie narusza kosmicznego prawa.

USA pracuje nad pociskami z SI

Huawei pracuje nad siecią 6G

Tymczasem w Chinach, Huawei nie traci ani minuty. Sieć 5G jest dopiero na progu wdrażania, a w zakładach badawczych trwają prace nad kolejną wersją standardu – 6G.

Twórcy LGBTQ kontra YouTube

W sieci często słychać głosy oburzenia, że wielkie korporacje bywają zbyt liberalne. Jednak teraz to twórcy skoncentrowani na środowisku LGBTQ poczuli się obrażeni przez firmę, co poskutkowało założeniem procesu.

Premiera "Ion Fury"

Na koniec coś dla rozrywki. Twórcy "Duke Nukem 3D", "Prey" i "Max Payne" wypuścili właśnie oficjalnie swoje najnowsze dzieło - "Ion Fury". Gra nie tylko dla miłośników retro - polecamy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)