SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.06.2020]17.06.2020 02:28
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.06.2020]
Źródło zdjęć: © wp.pl

Najgorsze scenariusze dotyczące zmian klimatu mogą być zbyt optymistyczne. Wielki przełom w leczeniu koronawirusa. Z najnowszych badań wynika, że w naszej galaktyce może żyć... co najmniej 36 obcych cywilizacji. Teorie spiskowe dot. koronawirusa mają szeroki zasięg.

Modele, które przewidują konsekwencje ocieplenia, poprzez wykorzystanie nowych danych dotyczących chmur, pokazały, że klimat jest znacznie bardziej wrażliwy na emisje dwutlenku węgla, niż wcześniej sądziliśmy. A to znaczy, że najbardziej pesymistyczne scenariusze dotyczące zmian klimatu mogą być zbyt optymistyczne.

Wielki przełom w leczeniu koronawirusa

BBC poinformowała, że tani i powszechnie dostępny lek – deksametazon – może pomóc uratować życie pacjentów z poważnymi objawami choroby COVID-19. Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie stwierdzili, że leczenie z wykorzystaniem małych dawek tej substancji może znacznie obniżyć śmiertelność.

Z najnowszych badań wynika, że w naszej galaktyce może żyć... co najmniej 36 obcych cywilizacji

Najnowszy sposób szacowania prawdopodobieństwa życia pozaziemskiego daje nadzieję na odkrycie obcych cywilizacji. Jego wykorzystanie, doprowadziło do ustalenia, że może istnieć co najmniej 36 zaawansowanych cywilizacji, które potrafią nadawać sygnały komunikacyjne w naszej galaktyce.

Teorie spiskowe dot. koronawirusa mają szeroki zasięg

Teorie spiskowe na temat pandemii koronawirusa cały czas zdobywają nowych "fanów". Według badań autorstwa Cambridge University Press, w niezweryfikowane wiadomości dotyczące choroby COVID-19 wierzy aż 25 proc. ludzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)