SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.01.2020]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | CD Projekt
Arkadiusz Stando
16.01.2020 21:29, aktualizacja: 16.01.2020 22:09

Wieczór pod znakiem Cyberpunka 2077. Mamy dla was dwie wiadomości dotyczące gry - dobrą i złą. Data premiery została przesunięta, owszem. Ale dowiedzieliśmy się także czegoś nowego.

Cyberpunk 2077 nie jest jedyną produkcją w tym klimacie, nad którą pracuje CD Projekt RED. Jak udało nam się potwierdzić, Cyberpunk 2077 Online zostanie wydany jak oddzielna produkcja klasy AAA. No i oczywiście pojawi się jeszcze później, niż główna gra przełożona na 17 września.

Cyberpunk 2077 Online - będzie samodzielną produkcją, ale nie prędko

Oprócz informacji o przełożeniu daty premiery, dowiedzieliśmy się także, że na Cyberpunka Online również nie mamy co zacierać rąk. Gra nie pojawi się szybko. - Premiera trybu multiplayer dla "Cyberpunka 2077" w 2021 roku jest mało prawdopodobna - poinformował Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt, cytowany przez PAP.

Datę premiery gry przełożono na 17 września 2020 roku. Co na to miliony fanów czekających na produkcję roku, może nawet dekady? Przyjęli to z niebiańskim spokojem. Większość fanów zrozumiała przekaz CD Projekt Red i zdecydowanie wolą poczekać dłużej, niż dostać niedopracowaną grę.

Polacy mogą świętować - Amerykanie budują zderzacz EIC i zapraszają do współpracy

Departament Energii USA poinformował o wybraniu miejsca dla budowy nowego potężnego urządzenia badawczego fizyki wysokich energii. Kosztem około 2 miliardów dolarów powstanie EIC, czyli zderzacz elektronów z protonami lub jonami atomowymi z możliwością polaryzacji obu wiązek.

Do udziału w eksperymentach zostali zaproszeni fizycy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Doktorzy Paweł Sznajder i Jakub Wagner wraz z kolegami z francuskiego CEA przygotowali platformę obliczeniową PARTONS. Jej zadaniem będzie generowanie przewidywań dla EIC w oparciu o istniejącą wiedzę teoretyczną na temat oddziaływań silnych.

Microsoft Edge z silnikiem Chromium nareszcie debiutuje w stabilnej wersji

Prawie rok po pierwszych zapowiedziach, Microsoft wreszcie zaprezentował swojego Edge'a na silniku Chromium w stabilnej wersji. Od 15 stycznia przeglądarka trafia do użytkowników Windowsa 10 w formie aktualizacji. Dla pewności możecie ją pobrać także z naszego katalogu w serwisie Dobreprogramy.pl.

Facebook zaskakująco traci w stosunku do TikToka

W 2019 roku pod względem liczby pobrań TikTok okazał się lepszy od Facebooka. Teoretycznie to zła wiadomość dla szefa społecznościowego giganta. Humor Zuckerbergowi poprawić może za to fakt, że inny produkt z rodziny - WhatsApp - dalej jest niepokonany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)