Trwa ładowanie...

Cyberpunk 2077 online jako osobna gra! Wskazuje na to nowa, oficjalna wypowiedź

Od dawna wiadomo, że Cyberpunk 2077 nie będzie miał dostępnego trybu multiplayer w momencie wydania. Nawet w dniu nowej premiery, czyli 17 września 2020. Dziś Michał Nowakowski z CD Projektu powiedział, że trybu online raczej nie będzie nawet w 2021 roku. Ale powiedział coś jeszcze.
Share
Cyberpunk 2077 w wersji multiplayer będzie osobną grą
Cyberpunk 2077 w wersji multiplayer będzie osobną grąŹródło: Materiały prasowe
d1rsg2n

Dzień złych informacji, jeśli chodzi o Cyberpunka 2077. A przynajmniej dla tych, którzy nie mogą się go doczekać. Najpierw dowiedzieliśmy się, że CD Projekt przełożył datę premiery gry z 16 kwietnia na 17 września 2020 r. Teraz okazuje się, że dłużej poczekamy także na tryb multiplayer.

- Premiera trybu multiplayer dla "Cyberpunka 2077" w 2021 roku jest mało prawdopodobna - poinformował Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt, cytowany przez PAP. Dalej pada jednak coś znacznie ważniejszego

"Cyberpunk 2077 Online"

- Wersja multiplayer gry "Cyberpunk 2077" jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry [trybu dla jednego o gracza - PAP Biznes] będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne - dodał Nowakowski.

Powtórzę "wersja multiplayer gry "Cyberpunk 2077" jest kolejną planowaną przez nas grą AAA". To nie przejęzyczenie, co Michał Nowakowski potwierdził w rozmowie ze mną. Tajemnicą pozostaje za to, jak to będzie wyglądało. Choć przykładów, które dała konkurencja, mamy wiele. I CD Projekt na pewno będzie się na którymś wzorował, bo do tej pory ich flagowe "Wiedźminy" nie miały trybów multiplayer.

d1rsg2n

Skąd ten rozbrat pomiędzy wersją dla jednego gracza a wersją online? Można obstawiać, że tu "Redzi" brali przykład z Rockstar i jego "GTA". Gigantyczny sukces piątej części "Grand Theft Auto" firma zawdzięcza w dużej mierze świetnemu trybowi sieciowemu, czyli "GTA Online". To od lat jedna z popularniejszych gier sieciowych, cały czas wspierana kolejnymi dodatkami.

Wówczas można by liczyć, że "Cyberpunk 2077" online będzie darmowym dodatkiem dla tych, którzy kupili podstawową wersję gry. Ale za dodatki i "skórki" już zapłacimy. Oczywiście może okazać się, że osobna online będzie całkowicie płatna. Póki co CD Projekt nie udzieliło więcej informacji.

d1rsg2n

Podziel się opinią

Share
d1rsg2n
d1rsg2n
Więcej tematów