SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.09.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.09.2020]

Wenus na zdjęciu NASA
Wenus na zdjęciu NASA
Źródło zdjęć: © NASA
16.09.2020 01:03, aktualizacja: 01.03.2022 13:53

COVID-19 stanie się sezonowym wirusem, jeśli spełniony zostanie jeden warunek. Na Wenus możemy znaleźć odpowiedź na najstarsze pytania ludzkości. Wojsko Polskie otrzyma nowy sprzęt. Ogromny kawałek największego lodowca Grenlandii oddzielił się od niego i wpadł do morza.

Najnowsze badania wskazują, że COVID-19, wywoływany przez wirusa SARS-CoV-2, najprawdopodobniej dołączy do sezonowych chorób w państwach o klimacie umiarkowanym. Zanim to się stanie, musi zostać spełniony jeden istotny warunek. Jaki? Przeczytajcie o tym tutaj. 

Najstarsze pytania ludzkości

Skąd się wzieliśmy i czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Te dwie kwestie trapią ludzkość, odkąd ta zaczęła zadawać pytania i patrzeć w gwiazdy. Odkrycie na Wenus potencjalnych śladów życia może pomóc odpowiedzieć na te pytania. W jaki sposób? Dowiedzcie się tutaj.

Tysiące sztuk amunicji

W poniedziałek 14 września w Warszawie podpisano umowy na nowy sprzęt i amunicję dla Wojska Polskiego pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a spółkami polskiego przemysłu obronnego.

– Do Wojska Polskiego trafi amunicja przeznaczona do armat, armatohaubic i do haubic – stwierdził minister Mariusz Błaszczak.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o samym sprzęcie i kosztach zakupu, to zrobisz to tutaj. 

Oddzielił się i wpadł do morza

Ogromny kawałek lodowca o powierzchni 113 kilometrów kwadratowych oderwał się od lodowca Nioghalvfjerdsfjorden w północno-wschodniej Grenlandii. O tym, jakie były przyczyny tego zdarzenia, dowiesz się w tym miejscu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)