SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.05.2020]
Źródło zdjęć: © Getty Images

13.05.2020 23:30, aktual.: 14.05.2020 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyniszczanie środowiska naturalnego doprowadzi do większej ilości pandemii – alarmują naukowcy. Neuralink, firma Elona Muska zapowiedziała, że w ciągu roku mogą rozpocząć wszczepianie implantów w mózg. Astronomowie odkryli planetę podobną do Ziemi ok. 28 tys. lat świetlnych od niej.

Zdaniem ekspertów wylesianie i inne formy przekształcania terenów wypierają egzotyczne gatunki z ich nisz. Takie gatunki przemieszczają się później do środowisk stworzonych przez człowieka, w których wchodzą ze sobą w interakcję i powstają wtedy nowe szczepy chorób.

Neuralink, firma Elona Muska zapowiedziała, że w ciągu roku mogą rozpocząć wszczepianie implantów w mózg

Neuralink to firma, której celem jest opracowanie implantów, które będą zwiększać mają zwiększyć możliwości ludzkiego mózgu. Elon Musk w programie Joe Rogana poinformował, że pierwsze implanty mogą być gotowe w ciągu roku.

- Powinniśmy mieć pewność, że nie będzie to zagrażało zdrowiu i rzeczywiście zapewni oczekiwaną funkcjonalność - powiedział Musk.

Astronomowie odkryli planetę podobną do Ziemi ok. 28 tys. lat świetlnych od niej

Astronomowie z University of Canterbury odkryli skalistą ezgoplanetę oddaloną ok. 25 tys. lat świetlnych od Ziemi. To jedna z najdalszych tego typu planet, jaka kiedykolwiek została zaobserwowana przez naukowców.

Nowo odkryty obiekt jest jedną z najlżejszych planet wykrytych metodą techniki mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Jej masa jest ok. 4 razy większa od masy Ziemi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także