SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [12.08.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Flickr
Karolina Modzelewska

12.08.2020 22:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Białorusi ponownie uruchomiono internet. Nanotechnologia zamienia cegły w baterie. Lód na Oceanie Arktycznym może się całkowicie roztopić do 2035 roku. SpaceX działa coraz prężniej. Rekordowa prędkość produkcji satelitów Starlink.

Na Białorusi ponownie uruchomiono internet

W środę rano na Białorusi ponownie zaczął działać internet, w tym serwisy społecznościowe, komunikatory, a także niezależne strony internetowe. Eksperci uważają, że władze państwa wyłączyły go, aby odciąć dostęp do informacji i uniemożliwić Białorusinom umawianie się na protesty.

Nanotechnologia zamienia cegły

Nowe odkrycie daje wiele nadziei na przyszłość. Zastosowana technologia pozwoliła zamienić zwyczajną cegłę w baterię, która może przechowywać energię elektryczną.

Lód na Oceanie Arktycznym może się całkowicie roztopić do 2035 roku

Najnowsze doniesienia dotyczące Oceany Arktycznego nie napawają optymizmem. Eksperci uważają, że lód na Oceanie Arktycznym może całkowicie zniknąć do 2035 roku.

SpaceX działa coraz prężniej. Rekordowa prędkość produkcji satelitów Starlink

Elon Musk prężnie rozwija swoje kosmiczne projekty. Sierpień zapowiada się dla niego pracowicie. Na ten miesiąc zaplanowanych jest kilka startów i rozwój konstelacji Starlink.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)