Trwa ładowanie...
d19iapm

Białoruś: Znowu działa internet. Uruchomiono go po 3 dniach przerwy

Na Białorusi ponownie działa internet. Po trzydniowej przerwie, w środę rano (12.08.2020 r.) zaczęły działać serwisy społecznościowe, komunikatory, a także niezależne strony internetowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet ponownie działa na Białorusi.
Internet ponownie działa na Białorusi. (PAP)
d19iapm

Pierwsze doniesienia o braku internetu pojawiły się 9 sierpnia 2020 roku, czyli w dniu wyborów prezydenckich na Białorusi. Nie działał zarówno internet mobilny, jak i stacjonarny. Prezydent przekonywał, że brak dostępu do sieci to sprawka zagranicznych prowokatorów, którzy chcieli zwiększyć niezadowolenie społeczeństwa.

Białoruś bez internetu

Internet nie działał przez 3 dni. Ponownie uruchomiono go dopiero w środę rano. Po przerwie w łączności zaczęły działać komunikatory, serwisy społecznościowe, ludzie uzyskali dostęp do poczty e-mail, a także niezależnych stron internetowych. Wcześniej działały tylko dwie - onliner.by oraz tut.by. Znajdowały się na nich jedynie okrojone informacje o sytuacji z Białorusi i świata.

d19iapm

Eksperci są zdania, że internet na Białorusi został wyłączony przez władze celowo. Brak dostępu do sieci miał utrudnić przepływ informacji oraz rozpowszechnianie informacji o protestach. W ostatnich dniach Białorusini gromadzili się, aby wyrazić swój sprzeciw wobec sfałszowanych wyborów prezydenckich. Do protestów doszło m.in. w Mińsku i Brześciu.

Zobacz też:

d19iapm

Podziel się opinią

Share
d19iapm
d19iapm
Więcej tematów