SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [09.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [09.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [09.08.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.08.2019 22:36

Huawei zaprezentował autorski system Harmony, Siły Powietrzne USA rozwijają futurystyczną broń, Facebook myśli nad połączeniem czatów w swoich usługach, a naukowcy tłumaczą dlaczego niektóre rekiny świecą na zielono w ciemności. To tylko część interesujących wiadomości, które zaprezentowaliśmy 9 sierpnia.

W chińskim Dongguan odbywa się właśnie konferencja Huawei Developer Conference 2019. Gigant z Państwa Środka zaprezentował na niej nową wersję autorskiej nakładki, czyli EMUI 10. To bazujące na Androidzie Q rozwiązanie, które usprawnić m.in. komunikację między smartfonami a komputerami z Windowsem.

Huawei prezentuje autorski HarmonyOS

Najważniejszą nowością Huaweia okazał się jednak HarmonyOS. Jest to uniwersalna platforma, na której oparte mają być różne urządzenia z kategorii Internetu Rzeczy. Chińczycy w przypadku smartfonów wciąż chcą korzystać z Androida, ale jasno wskazali, że na HarmonyOS mogą działać również telefony.

Wspólny czat dla aplikacji Facebooka

Facebook już od pewnego czasu poważnie myśli o większej integracji między Messengerem, Instagramem i WhatsAppem. Ważnym krokiem w tym kierunku ma być połączenie czatów dla usług Instagram i Messenger. Zuckerberg i spółka mają już pracować nad modyfikacją Instagram Direct, co umożliwi pisanie w nim z poziomu Messengera.

Poważna luka w aplikacji Steam

Jeden z użytkowników wyjwił na Twitterze, że odkrył krytyczną lukę w zabezpieczeniach aplikacji Steam. Korzystając z niej osoby z ograniczonymi uprawnieniami mogą uruchomić każdy program z prawami administratora. Zagrożonych jest prawie 100 mln posiadaczy komputerów z Windowsem.

Amerykanie rozwijają futurystyczną broń

Od lat pojawiają się doniesienia na temat technologii wojskowych amerykańskiej armii, które przypominają rozwiązania znane z filmów science fiction. Siły Powietrzne USA mają jednak obecnie poważnie myśleć o wykorzystaniu działa laserowego o mocy 300 kW. Broń rozwijana w ramach projektu IFPC-HEL do użytku wejść może już w 2024 roku.

Ogromna asteroida zbliży się do Ziemi

NASA zdradza szczegóły na temat gigantycznej asteroidy 2006 QQ23, która już 10 sierpnia ma zbliżyć się do Ziemi. Obiekt o średnicy wynoszącej 569 metrów, który porusza się z prędkością 26 740 km/h, ma minąć naszą planetę w odległości 7,4 mln km, a więc na granicy bezpieczeństwa określonej przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Naukowcy wyjaśniają dlaczego rekiny mogą świecić w ciemności

Zespół naukowców, który prowadził badania w kalifornijskiej zatoce Monterey i na wybrzeżu Chile, przyjrzał się bliżej rekinom charakteryzujących się bioluminescencyją. Badacze wyjaśniają, że odpowiadają za to drobnocząsteczkowe metabolity w ciałach ryb, które umożliwiają pochłanianie świetła (głównie niebieskiego) i wykorzystanie go do emitowania zielonej poświaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)