SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [08.11.2019]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [08.11.2019]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Frank11

08.11.2019 21:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk odważnie opowiedział o planach kolonizacji Marsa. Zdjęcia z Hiroszimy zostały wystawione na aukcję za niemałą fortunę. Klienci kilku dużych banków będą w najbliższym czasie odcięci od pieniędzy. Oto najważniejsze wiadomości dnia.

Przerwa techniczna w bankach

W dniach od 8 do 12 listopada klienci kilku banków mogą spodziewać się poważnych utrudnień - niemożliwe będzie logowanie się do systemów czy wykonywanie niektórych płatności online. Zobaczcie, które banki planują przerwę techniczną podczas długiego weekendu i z jakimi niedogodnościami możecie się spotkać.

Oszuści coraz bardziej zuchwali

Pozostając w tematach finansowych, przypominamy o powracającym oszustwie przypominające metodę "na dopłatę", w którym przestępcy podszywają się pod znane marki i w SMS-ach zachęcają do kliknięcia w link. Tym razem oszuści wykazali się wyjątkowym sprytem, o czym możecie przeczytać w tym artykule.

Negatyw warte 2 mln dolarów

Na aukcję internetową trafiła kolekcja zdjęć, negatywów wraz z aparatem Kodak Pocket. Wśród nich są negatywy zdjęć bombardowania Hiroszimy z 6 sierpnia 1945 roku. Ten unikat został wyceniony na 2 mln dolarów, a zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Elon Musk zapewnia, że niedługo zamieszkamy na Marsie

Elon Musk - miliarder, ekscentryk i wizjoner - odważnie zdradził kolejne plany SpaceX na kolonizację Marsa. Jego zdaniem w przeciągu 20 lat mamy szansę zbudować pierwsze miasto na Czerwonej Planecie. O szczegółach projektu możecie przeczytać tutaj.

Pies, który nauczył się "mówić"

Wydaje się, że problem z komunikowaniem się z pupilami może zostać rozwiązany na dobre. Ten pies może być tego najlepszym dowodem. Zobaczcie, w jaki sposób nauczył się "mówić" o swoich potrzebach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także