Elon Musk zbuduje pierwsze miasto na Marsie. Tempo prac imponuje

Elon Musk zbuduje pierwsze miasto na Marsie. Tempo prac imponuje

Elon Musk zbuduje pierwsze miasto na Marsie. Tempo prac imponuje
Źródło zdjęć: © iStock.com
09.11.2019 19:05

Kolonizacja Marsa to jeden z najważniejszych planów Elona Muska, dla którego m.in. założył SpaceX i blisko współpracuje z NASA. Jak obiecuje miliarder, już niedługo będziemy być może, mogli zamieszkać na Czerwonej Planecie.

Zdaje się, że Elon Musk ma dokładnie zaplanowany cały proces kolonizacji Marsa. Kilka miesięcy temu miliarder podał przybliżony koszt przeprowadzki na Czerwoną Planetę, zapewniając, że będzie się on mieścił w granicach, które jest w stanie zapłacić przeciętny obywatel kraju średnio-rozwiniętego.

Później Musk podał również, ile będzie kosztować budowa pierwszej marsjańskiej kolonii oraz ile osób musi polecieć na Czerwoną Planetę, by rozpocząć niezbędne prace. Co więcej, miliarder przyznał, że sieć satelitów Starlink będzie również dostarczała internet na Marsie.

Teraz Elon Musk podał więcej szczegółów, jak wyobraża sobie realizację tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim uważa, że założenie pierwszego marsjańskiego miasta może być możliwe już w ciągu 20 najbliższych lat. W tym celu będzie potrzebował 1000 transportowców oraz 100 statków kosmicznych.Taka ilość transporterów jest niezbędna, by przenieść ładunki, infrastrukturę oraz załogę.

Dzięki rakietom wielokrotnego użytku, nad którymi pracuje SpaceX loty w kosmos mogłyby się odbywać podobnie, do lotów samolotami. Elon Musk zakłada, że SpaceX będzie w stanie realizować nawet 1000 lotów kosmicznych rocznie, co daje ok. 10 mln ton towarów w ciągu roku.

Baza byłaby budowana w 2 letnich cyklach i ma potrwać do 20 lat. Ale Elon Musk nie podaje dokładnej daty, kiedy projekt miałby wejść w życie. Jednak zanim to się stanie, najpierw muszą odbyć się pierwsze załogowe loty na Marsa. NASA planuje je na okolice 2030-34 roku. Wcześniej zarówno Amerykańska Agencja Kosmiczna, jak i Space X planują wysłać załogowe loty na Księżyc. Mają się one odbyć w 2024 i 2022 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)