SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.02.2020]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Google Maps
Adam Bednarek

03.02.2020 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony "blokujące" ruch drogowy na Google Maps, odkrycie z czasów Mieszka I czy koniec BlackBerry. Oto, co działo się 3 lutego w świecie technologii.

Na ulicy nie ma samochodów, a mimo to Google Maps pokazuje korek. Niemożliwe? A jednak, co udowodnił Simon Weckert. Za pomocą 99 smartfonów umieszczonych w wózku oszukał usługę Google'a. Mapy uznały, że skoro 99 telefonów porusza się wolno, to znaczy, że mamy do czynienia z drogowym korkiem. Nic bardziej mylnego - kolejny dowód na to, że nie zawsze warto ufać technologii.

Odkrycie z czasów Mieszka I

Znalezisko to potężny wał obronny, który miał 11 metrów wysokości i 40 metrów grubości u podstawy. Został skonstruowany ponad tysiąc lat temu za czasów świetności państwa polskiego.

Nowe wieści na temat PlayStation 5

Według najnowszych plotek w PlayStation 5 znajdzie się dysk o pojemności 2 TB. Jego producentem ma być Samsung.

Ostatnie nosorożce białe w Kenii

Zdjęcia fotografa pokazują ludzi, którzy poświęcili swoje życie opiece nad tymi wielkimi zwierzętami. Gdy umrą, zginie gatunek.

Grypa groźniejsza niż koronawirus z Chin

W ciągu pierwszych trzech tygodni stycznia zachorowało na nią prawie 130 tysięcy osób. Niestety, z powodu grypy zmarły też w Polsce dwie osoby.

Koniec BlackBerry

TCL informuje, że wraz z 31 sierpnia 2020 roku zaprzestanie sprzedaży telefonów z logo BlackBerry. Nie oznacza to, że użytkownicy zostaną bez wsparcia. Producent obiecuje obsługę gwarancyjną do 31 sierpnia 2022 roku.

Elektryczne hulajnogi na celowniku hakerów

Naukowcy ostrzegają. Elektryczne hulajnogi mogą być łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Pierwsze ataki są już zresztą za nami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)