SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.06.2020]
Źródło zdjęć: © ZOHRA BENSEMRA / Reuters / Forum

02.06.2020 23:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eksperci uważają, że patogen będący źródłem pandemii COVID-19 powstał, kiedy kilka genomów połączyło się w nowy wirus. Władze DRK poinformowały o wykryciu drugiego ogniska epidemii Eboli. NASA planuje powrót ludzi na Księżyc do 2024 r.

Amerykańskim naukowcom najprawdopodobniej udało się w końcu znaleźć źródło pochodzenia nowego koronawirusa, a ich teoria oparta ma być na solidnych dowodach.

Zdaniem badaczy, SARS-CoV-2 jest wynikiem mutacji dwóch różnych koronawirusów, które zaatakowały zarówno nietoperze, jak i łuskowce. Do samego połączenia komórek dwóch patogenów doszło poprzez proces rekombinacji DNA.

Władze DRK poinformowały o wykryciu drugiego ogniska epidemii Eboli

Wirus Ebola znów zaatakował w Demokratycznej Republice Konga. Władze kraju podały do wiadomości fakt wykrycia drugiego ogniska epidemii. Znajduje się ono w zachodniej Prowincji Równikowej, 1000 kilometrów od pierwszego ogniska i 600 kilometrów od Kinszasa, stolicy państwa.

Kongijski minister zdrowia Eteni Longondo poinformował, że wirus Ebola zabił już cztery osoby w mieście Mbandaka, czyli stolicy Prowincji Równikowej.

NASA planuje powrót ludzi na Księżyc do 2024 r.

Powrót na Księżyc ma być dla NASA pierwszym krokiem w kierunku kolonizacji Marsa. Plany te jednak urzeczywistnią się tylko, jeśli agencja znajdzie rozwiązania problemów stanowiących przeszkodę dla takiej misji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)