SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.06.2020]02.06.2020 23:09
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.06.2020]
Źródło zdjęć: © ZOHRA BENSEMRA / Reuters / Forum

Eksperci uważają, że patogen będący źródłem pandemii COVID-19 powstał, kiedy kilka genomów połączyło się w nowy wirus. Władze DRK poinformowały o wykryciu drugiego ogniska epidemii Eboli. NASA planuje powrót ludzi na Księżyc do 2024 r.

Amerykańskim naukowcom najprawdopodobniej udało się w końcu znaleźć źródło pochodzenia nowego koronawirusa, a ich teoria oparta ma być na solidnych dowodach.

Zdaniem badaczy, SARS-CoV-2 jest wynikiem mutacji dwóch różnych koronawirusów, które zaatakowały zarówno nietoperze, jak i łuskowce. Do samego połączenia komórek dwóch patogenów doszło poprzez proces rekombinacji DNA.

Władze DRK poinformowały o wykryciu drugiego ogniska epidemii Eboli

Wirus Ebola znów zaatakował w Demokratycznej Republice Konga. Władze kraju podały do wiadomości fakt wykrycia drugiego ogniska epidemii. Znajduje się ono w zachodniej Prowincji Równikowej, 1000 kilometrów od pierwszego ogniska i 600 kilometrów od Kinszasa, stolicy państwa.

Kongijski minister zdrowia Eteni Longondo poinformował, że wirus Ebola zabił już cztery osoby w mieście Mbandaka, czyli stolicy Prowincji Równikowej.

NASA planuje powrót ludzi na Księżyc do 2024 r.

Powrót na Księżyc ma być dla NASA pierwszym krokiem w kierunku kolonizacji Marsa. Plany te jednak urzeczywistnią się tylko, jeśli agencja znajdzie rozwiązania problemów stanowiących przeszkodę dla takiej misji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)