SkróTech: Najważniejsze informacje dnia [23.12.2019]

SkróTech: Najważniejsze informacje dnia [23.12.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.12.2019 21:39

Premiera "Wiedźmina" Netflixa odbiła się głośnym echem i do dzisiaj w mediach aż huczy. Tymczasem naukowcy dokonują przełomowych odkryć, a w Chinach dochodzi do kuriozalnej sytuacji. Oto najważniejsze wiadomości dnia.

Serial "Wiedźmin" jest hitem?

Mimo podzielonych opinii pewne jest, że "Wiedźmin" przyciąga uwagę. Premiera produkcji Netflixa przyczyniła się do wzrostu popularności książek Andrzeja Sapkowskiego, ale też przy okazji wpłynęła na wzrost popularności gry.

Niezwykłe odkrycie naukowców

Zmiany klimatu sprawiają, że stajemy się… głupsi. Naukowcy przedstawiają kolejne wyniki badań, ale tym razem nie spodziewaliśmy się, że globalne ocieplenie będzie miało bezpośredni wpływ na nas samych. O tym, że ma katastrofalne skutki dla planety wiedzieliśmy od dawna, ale nowe badania zdają się jeszcze bardziej niepokojące.

Niecodzienne drzewo w Parku Narodowym

W kraju powstaje pierwszy nadajnik komunikacyjny, który... przypomina drzewo. Nieszablonowy słup telekomunikacyjny okazał się być skutecznym rozwiązaniem na problem szpecących masztów. Pierwszy niecodziennie wyglądający słup stanie w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Chiny kontra Xiaomi

Mało kto spodziewał się, że Chiny przygotują listę aplikacji, które naruszają przepisy i nielegalnie gromadzą dane. Wśród twórców znalazły się dwa chińskie giganty - Xiaomi i Tencent. To zdecydowanie niecodzienna sytuacja, kiedy chiński rząd przeciwstawia się rodzimym firmom. O szczegółach przeczytacie tutaj.

Wigilia coraz bliżej

Już jutro Wigilia, a zgodnie z tradycją do stołu należy zasiąść dopiero, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Gdzie i o której godzinie jej wypatrywać? Sprawdzicie w tym mini-poradniku. Święta tuż tuż, więc warto znaleźć jak najwięcej czasu, by spędzić go z bliskimi. Wesołych Świąt!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)