Sklepy otwarte 2 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Sklepy otwarte 2 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Sklepy otwarte 2 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
02.05.2020 09:34, aktualizacja: 02.05.2020 09:49

Sklepy otwarte w majówkę pozwolą nam na zrobienie brakujących zakupów i uzupełnienie zapasów. Należy jednak pamiętać, że 1 i 3 maja to święta państwowe, podczas których obowiązuje zakaz handlu. Podpowiadamy, gdzie można zrobić zakupy.

Majówka to okres, na który czekało wielu z nas. Pomimo nie do końca sprzyjającej pogody oraz niecodziennych warunków, związanych z obowiązującymi obostrzeniami, dni wolne od pracy pozwalają na odpoczynek i regenerację sił.

Sklepy otwarte 2 maja

W sobotę 2 maja nie obowiązuje zakaz handlu. Placówki handlowe będą działały normalnie, a niektóre z nich w wydłużonych godzinach. Tego dnia zrobimy zakupy zarówno w małych sklepach, jak i w dużych marketach. Nie będą działały markety budowlane oraz galerie handlowe. W Święto Flagi nie funkcjonują również godziny dla seniorów. Poniżej podajemy godziny otwarcia wybranych sklepów w sobotę 2 maja:

  • Biedronka – godziny otwarcia: od 6.00 do 23.30
  • Lidl – godziny otwarcia: zgodnie z regularnymi godzinami pracy
  • Tesco – godziny otwarcia: od 6.00 do 23.30
  • Żabka - godziny otwarcia: zgodnie z regularnymi godzinami pracy

Sklepy otwarte 3 maja

W tym roku majówka wypada w piątek, sobotę oraz niedzielę. Należy pamiętać, że 1 (piątek – Święto Pracy) i 3 (niedziela – Święto Konstytucji 3 maja ) to święta państwowe, podczas których obowiązuje zakaz handlu. Nie wszystkie sklepy będą jednak zamknięte. Zakupy można zrobić w najmniejszych placówkach handlowych.

Przykładowo w niedzielę 3 maja w Żabce "obowiązują takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)