Pogoda na majówkę 2020. IMGW: pierwsze dni maja chłodne i deszczowe

Pogoda na majówkę 2020. IMGW: pierwsze dni maja chłodne i deszczowe

Pogoda na majówkę 2020. IMGW: pierwsze dni maja chłodne i deszczowe
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Modzelewska
30.04.2020 09:10

Zgodnie z prognozami IMGW pierwsze dni maja przywitają nas deszczem i temperaturą poniżej 20 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że mogą pojawić się lokalne burze. Prognoza pogody nie zadowoli tych, którzy zaplanowali na ten czas aktywności na świeżym powietrzu.

Pogoda na majówkę

W nadchodzących dniach czeka nas załamanie pogody. W weekend majowy możemy się spodziewać opadów deszczu i temperatury, która nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Dla wielu osób to dobra informacja, ponieważ ze względu na obecne zagrożenie suszą każda kropla deszczu ma ogromne znaczenie.

Pogoda na 1 maja 2020

Pierwszy dzień majówki będzie chłodny i deszczowy. Najzimniej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie temperatura wyniesie około 13 stopni Celsjusza, a najcieplej na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Tam możemy się spodziewać nawet 19 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o lokalnych burzach. Wiatr będzie słaby (do 3-4 m/s).

Pogoda na 2 maja 2020

Drugi dzień maja przywita nas podobną pogodą. W całej Polsce będzie deszczowo, a temperatury będą sięgać od 11 stopni w Jeleniej Górze do 17 stopni w Warszawie oraz Rzeszowie. Mieszkańcy Kujaw oraz Mazowsza mogą liczyć na pojawienie się przejaśnień. Wiatr będzie umiarkowany (do 5 m/s).

Pogoda na 3 maja 2020

W niedzielę 3 maja będzie więcej przejaśnień, ale synoptycy mówią o przelotnych deszczach na terenie całej Polski. Temperatura wyniesie od 10 stopni w Gdańsku do 16 stopni w Katowicach, Krakowie oraz Opolu. Tego dnia możemy spodziewać się nieco silniejszego wiatru, który będzie potęgował uczucie chłodu (o prędkości 4-7 m/s).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)