Trwa ładowanie...

Pogoda na majówkę 2020. IMGW: pierwsze dni maja chłodne i deszczowe

Zgodnie z prognozami IMGW pierwsze dni maja przywitają nas deszczem i temperaturą poniżej 20 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że mogą pojawić się lokalne burze. Prognoza pogody nie zadowoli tych, którzy zaplanowali na ten czas aktywności na świeżym powietrzu.

Share
Pogoda na majówkę 2020. IMGW: pierwsze dni maja chłodne i deszczowe
Źródło: PAP
d4f91dg

Pogoda na majówkę

W nadchodzących dniach czeka nas załamanie pogody. W weekend majowy możemy się spodziewać opadów deszczu i temperatury, która nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Dla wielu osób to dobra informacja, ponieważ ze względu na obecne zagrożenie suszą każda kropla deszczu ma ogromne znaczenie.

Pogoda na 1 maja 2020

Pierwszy dzień majówki będzie chłodny i deszczowy. Najzimniej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie temperatura wyniesie około 13 stopni Celsjusza, a najcieplej na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Tam możemy się spodziewać nawet 19 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o lokalnych burzach. Wiatr będzie słaby (do 3-4 m/s).

Pogoda na 2 maja 2020

Drugi dzień maja przywita nas podobną pogodą. W całej Polsce będzie deszczowo, a temperatury będą sięgać od 11 stopni w Jeleniej Górze do 17 stopni w Warszawie oraz Rzeszowie. Mieszkańcy Kujaw oraz Mazowsza mogą liczyć na pojawienie się przejaśnień. Wiatr będzie umiarkowany (do 5 m/s).

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Pogoda na 3 maja 2020

W niedzielę 3 maja będzie więcej przejaśnień, ale synoptycy mówią o przelotnych deszczach na terenie całej Polski. Temperatura wyniesie od 10 stopni w Gdańsku do 16 stopni w Katowicach, Krakowie oraz Opolu. Tego dnia możemy spodziewać się nieco silniejszego wiatru, który będzie potęgował uczucie chłodu (o prędkości 4-7 m/s).

d4f91dg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f91dg
d4f91dg
Więcej tematów